We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
FUßBALL ERGEBNISSE | Brasilien
Serie A »
Sat 22 Jul
21:00
Vitória
21:00
Chapecoense
Serie B Brazil »
Sat 22 Jul
02:30 Beendet
Ceará
0 - 1
Goiás EC INFO
Sat 22 Jul
01:30 Beendet
Santa Cruz Recife
1 - 1
Boa EC INFO
Sat 22 Jul
21:30
Criciuma EC
21:30
ABC
Sat 22 Jul
21:30
Vila Nova
21:30
Internacional Porto Alegre
Sat 22 Jul
21:30
Londrina
21:30
Náutico Recife
Sat 22 Jul
00:15 Beendet
América Mineiro
4 - 2
Figueirense Florianopolis INFO
Sat 22 Jul
01:30 Beendet
Luverdense
1 - 1
Paraná INFO
Serie C Gruppe 1 »
Sat 22 Jul
22:00
Moto Club MA
22:00
Salgueiro
Sat 22 Jul
02:00 Beendet
Botafogo PB
0 - 2
Fortaleza EC INFO
Serie C Gruppe 2 »
Sat 22 Jul
21:00
Bragantino
21:00
Macaé Esporte
Sat 22 Jul
20:30
Tombense
20:30
São Bento
Sat 22 Jul
21:00
Volta Redonda
21:00
Joinville
Sat 22 Jul
20:30
Mogi Mirim
20:30
Botafogo SP
Serie D »
Copa Paulista »
Sat 22 Jul
21:00
XV de Piracicaba
21:00
Velo Clube
Sat 22 Jul
01:00 Beendet
Taubaté
0 - 2
Água Santa INFO
Sat 22 Jul
20:00
Taboão da Serra
20:00
Atibaia
Sat 22 Jul
16:00
Nacional SP
16:00
Santos B
Sat 22 Jul
22:00
Ferroviária
22:00
Noroeste
Sat 22 Jul
22:00
Inter de Limeira
22:00
FC São Paulo B
Carioca 2 Gruppe 2 »
Sat 22 Jul
20:00
Duque de Caxias
20:00
Barcelona EC
Sat 22 Jul
20:00
Barra da Tijuca
20:00
Olaria
Sat 22 Jul
20:00
Goytacaz
20:00
Barra Mansa
Sat 22 Jul
20:00
Friburguense
20:00
América RJ
Sat 22 Jul
20:00
Gonçalense
20:00
Sampaio Corrêa RJ
Sat 22 Jul
20:00
São Cristóvão
20:00
Itaborai
Sat 22 Jul
20:00
Artsul FC
20:00
Americano
Sat 22 Jul
20:00
Tigres do Brasil
20:00
Carapebus EC
Paulista B Gruppe 2 »
Sat 22 Jul
20:00
Manthiqueira
20:00
Taquaritinga
Sat 22 Jul
20:00
Primavera SP
20:00
José Bonifácio
Sat 22 Jul
20:30
América SP
20:30
União Mogi
Serie B Brazil
Sat 22 Jul
América Mineiro
4-2
Figueirense
Santa Cruz Recife
1-1
Boa EC
Luverdense
1-1
Paraná
Ceará
0-1
Goiás EC
Criciuma EC
21:30
ABC
Vila Nova
21:30
Internacional
Londrina
21:30
Náutico Recife
Son 23 Jul
Brasil de Pelotas
00:01
Paysandu Belém
Oeste
00:01
EC Juventude
CRB
00:01
Guaraní Campinas
Club / Punkte
1 América Mineiro AMF 30
2 Guaraní Campinas GUA 27
3 EC Juventude JUV 27
4 CRB CRB 24
5 Internacional Porto Alegre SCI 24
6 Londrina LON 23
7 Vila Nova VIL 23
8 Santa Cruz Recife SAN 23
9 Ceará CEA 22
10 Paraná PAR 21
 
11 Boa EC BOA 21
12 Goiás EC GOI 20
13 Paysandu Belém PAY 20
14 Criciuma EC CRI 20
15 Oeste OES 20
16 Brasil de Pelotas BRA 17
17 Luverdense LUV 17
18 Figueirense Florianopolis FFL 16
19 ABC ABC 12
20 Náutico Recife NAU 7
Gruppe 1
Sat 22 Jul
Botafogo PB
0-2
Fortaleza EC
Moto Club MA
22:00
Salgueiro
Son 23 Jul
CSA
21:00
Sampaio Correa FC
Tue 25 Jul
Confiança
01:30
Cuiabá
Remo
02:00
ASA Arapiraquense
Club / Punkte
1 CSA CSA 19
2 Fortaleza EC FOR 18
3 Sampaio Correa FC SAM 15
4 Botafogo PB BOT 14
5 Remo REM 13
 
6 Cuiabá CUI 13
7 Salgueiro SAL 11
8 Moto Club MA MOT 11
9 ASA Arapiraquense ASA 11
10 Confiança CON 10
Gruppe 2
Sat 22 Jul
Tombense
20:30
São Bento
Mogi Mirim
20:30
Botafogo SP
Bragantino
21:00
Macaé Esporte
Volta Redonda
21:00
Joinville
Son 23 Jul
Ypiranga FC
20:00
Tupi
Club / Punkte
1 Botafogo SP BOT 17
2 São Bento SAO 16
3 Tupi TUP 16
4 Volta Redonda VOL 15
5 Joinville JEC 14
 
6 Ypiranga FC YPI 13
7 Tombense TOM 13
8 Macaé Esporte MAC 10
9 Bragantino BRA 10
10 Mogi Mirim MOG 8
Serie D
Son 25 Jun
Atlético Acreano
4-0
Trem DC
Sinop FC
2-3
Comercial MS
Anápolis
2-0
Ceilândia
Luziânia
3-3
Aparecidense
7 de Setembro SM
1-2
União
Audax São Paulo
2-2
Itumbiara
Trabalhadores
0-0
Portuguesa RJ
Bangu
1-1
Villa Nova
Desportiva
1-0
Portuguesa
RB Brasil
0-1
Espirito Santo
Boavista SC
3-1
Caldense
Brusque
1-0
Operário PR
São Paulo RS
3-4
XV de Piracicaba
São Bernardo FC
2-1
Novo Hamburgo
Foz do Iguaçu
1-1
Internacional SC
PSTC
0-1
Metropolitano
Sergipe
2-0
Jacobina
Murici
0-2
América RN
Real Ariquemes
0-1
Princesa Solimões
Fast Clube
1-1
Baré EC
Gurupi
3-1
SAO Raimundo EC
São Francisco PA
3-2
Gênus
São Raimundo RR
1-0
Rio Branco Acre
Altos
4-0
Tocantis Miracema
Santos AP
2-1
Cordino
Maranhão
3-0
Potiguar Mossoró
Guarany de Sobral
2-1
Ríver
América PE
1-1
Guarani Juazeiro
Globo
2-0
Parnahyba
Central SC
0-1
Sousa
SD Juazeirense
0-1
Coruripe
Fluminense Feira
2-2
Itabaiana
Campinense
2-0
Atlético PE
EC São José
1-0
Ituano
Club / Punkte
3 Atlético Acreano ATL 13
9 Princesa Solimões PRI 12
29 Trem DC TDC 9
68 Real Ariquemes RDA 1
13 Gurupi GUR 11
17 SAO Raimundo EC REC 10
51 Fast Clube FAS 7
64 Baré EC BAR 3
5 Rio Branco Acre RIO 13
34 São Francisco PA FRA 9
57 São Raimundo RR SAO 5
59 Gênus GEN 5
4 Santos AP SAN 13
15 Altos ALT 10
50 Cordino COR 7
62 Tocantis Miracema TMI 4
7 Guarany de Sobral GUA 13
16 Maranhão MAR 10
27 Ríver RIV 9
65 Potiguar Mossoró POT 2
10 Globo GLO 12
25 Parnahyba PAR 9
46 América PE AME 7
48 Guarani de Juazeiro GUA 7
31 SD Juazeirense SDJ 9
33 Sousa SOU 9
45 Coruripe COR 7
49 Central SC CEN 7
30 Fluminense de Feira FLU 9
37 Campinense CAM 8
47 Atlético PE PER 7
56 Itabaiana ITA 5
1 América RN ARN 15
26 Jacobina JEC 9
 
52 Sergipe SER 6
53 Murici MUR 6
18 Ceilândia CEI 10
20 Comercial MS COM 10
32 Anápolis ANA 9
63 Sinop FC SIN 3
14 União Rondonópolis URO 11
19 Aparecidense APA 10
23 Luziânia LUZ 10
67 7 de Setembro SM 7DE 1
2 Portuguesa RJ POR 14
21 UR Dos Trabalhadores URT 10
41 Itumbiara ITU 8
66 Audax São Paulo AUD 1
35 Villa Nova VIL 9
38 Desportiva Ferroviária DES 8
40 Bangu BAN 8
43 Portuguesa POR 7
12 Boavista SC BOA 11
36 Espirito Santo ESP 9
44 RB Brasil RBB 7
54 Caldense CAL 6
11 Operário PR OPE 12
24 Brusque BRU 10
28 XV de Piracicaba XVD 9
60 São Paulo RS SAO 4
6  São Bernardo FC SAO 13
39 Internacional SC INT 8
55 Foz do Iguaçu FOZ 6
58 Novo Hamburgo NOV 5
8 EC São José ECS 12
22 Metropolitano MET 10
42 Ituano ITU 8
61 PSTC PST 4

Follow BeSoccer on Facebook