We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
FUßBALL ERGEBNISSE | Tschechische Republik
Czech Liga »
Mon 25 Sep
19:00 Beendet
Slovan Liberec
1 - 1
Slovácko INFO
FNL »
Mon 25 Sep
17:00 Beendet
Hradec Králové
0 - 2
Pribram INFO
Czech Liga
Sat 23 Sep
Bohemians 1905
0-1
Jablonec
Sigma Olomouc
3-0
FK Dukla Praha
Zlin
1-1
Slavia Praha
Mladá Boleslav
0-2
Viktoria Plzeň
Son 24 Sep
Vysocina Jihlava
2-1
Baník Ostrava
Karviná
2-1
Zbrojovka Brno
Sparta Praha
3-0
Teplice
Mon 25 Sep
Slovan Liberec
1-1
Slovácko
Club / Punkte
1 Viktoria Plzeň VKP 24
2 Sigma Olomouc SIG 17
3 Slavia Praha SLP 16
4 Sparta Praha SPA 14
5 Slovan Liberec SLI 14
6 Jablonec JAB 13
7 Zlin ZLI 10
8 Bohemians 1905 BOH 10
 
9 FK Dukla Praha DUK 10
10 Teplice TEP 9
11 Slovácko SLO 7
12 Karviná KAR 7
13 Mladá Boleslav MBO 7
14 Vysocina Jihlava VJI 7
15 Baník Ostrava BAN 6
16 Zbrojovka Brno ZBR 4
FNL
Fre 22 Sep
Ústí nad Labem
1-1
Varnsdorf
Sat 23 Sep
Pardubice
3-1
Viktoria Žižkov
Frýdek-Místek
16:30
Olympia Hradec Kr.
SFC Opava
3-1
Vlašim
Vitkovice
2-3
Třinec
Son 24 Sep
Baník Sokolov
0-1
České
Znojmo
2-1
MAS Táborsko
Mon 25 Sep
Hradec Králové
0-2
Pribram
Club / Punkte
1 SFC Opava OPA 18
2 České Budějovice ESK 18
3 Znojmo ZNO 17
4 Třinec TRI 17
5 Pardubice PAR 15
6 Hradec Králové HRA 15
7 Pribram PRI 14
8 Vlašim FCV 13
 
9 Olympia Hradec Králové OLY 12
10 Viktoria Žižkov VIZ 10
11 MAS Táborsko FKM 10
12 Baník Sokolov SOK 8
13 Ústí nad Labem UST 8
14 Frýdek-Místek FRY 6
15 Varnsdorf SLO 4
16 Vitkovice VIT 4
Gruppe 2
Fre 22 Sep
Prostějov
4-1
Valašské
Sat 23 Sep
Viktoria
3-3
Vyškov
HFK Olomouc
1-7
Líšeň
Hlučín
1-2
Uherský Brod
Jiskra Rýmařov
2-1
Mohelnice
Kromeriz
1-3
Hodonín-Šardice
Son 24 Sep
Uničov
7-2
Spartak Hulín
Velké
3-2
Odra Petřkovice
Club / Punkte
1 Velké Meziříčí VEL 22
2 Kromeriz KFK 18
3 Vyškov VYS 17
4 Prostějov PRO 17
5 Líšeň LIS 14
6 Uničov UNI 12
7 Jiskra Rýmařov JIS 12
8 Hodonín-Šardice HOD 12
 
9 Valašské Meziříčí VAL 12
10 Uherský Brod UHE 10
11 Spartak Hulín SPA 8
12 Odra Petřkovice ODR 7
13 Hlučín HLU 5
14 Viktoria Otrokovice VIK 5
15 Mohelnice MOH 3
16 HFK Olomouc HFK 3
Gruppe 1
Sat 23 Sep
Olympie Brezova
2-1
Aritma Praha
Cesky Krumlov
4-1
Petrin Plzen
Mariánské
1-0
SK Jankov
Hořovicko
2-3
Rakovník
Dobris
3-4
Klatovy
Spartak Sobeslav
4-1
Přeštice
Malše Roudné
1-1
Doubravka
Son 24 Sep
Karlovy Vary
3-5
Tatran Sedlčany
Club / Punkte
1 Karlovy Vary KAR 16
2 Spartak Sobeslav SOB 16
3 Rakovník RAK 13
4 Olympie Brezova OLY 12
5 Tatran Sedlčany TAT 11
6 Klatovy KLA 11
7 Mariánské Lázně MAR 11
8 Dobris DFK 10
 
9 Hořovicko HOO 10
10 Aritma Praha ARI 9
11 Cesky Krumlov SLA 9
12 Doubravka DOU 8
13 Malše Roudné MAL 7
14 SK Jankov SKJ 6
15 Přeštice PRE 6
16 Petrin Plzen SPP 5
Gruppe 2
Sat 23 Sep
Motorlet Praha
2-1
Chomutov
SK Kladno
0-3
Neratovice-Byškov
Baník Souš
2-3
Úvaly
Český Brod
3-0
Nový Bor
Velvary
2-0
SK Hrobce
Son 24 Sep
Meteor Praha
4-0
Ceská Lípa
Sokol Hostouň
0-0
Ostrá
FK Louny
0-3
Tatran Rakovnik
Club / Punkte
1 Neratovice-Byškovice NER 19
2 Sokol Hostouň HOS 16
3 Ostrá OST 16
4 Český Brod ESK 15
5 Velvary VEL 14
6 Baník Souš BAN 13
7 SK Kladno SKK 11
8 Úvaly UVA 10
 
9 Chomutov CHO 9
10 Motorlet Praha MOT 9
11 FK Louny LOU 9
12 TJ Tatran Rakovnik TAT 7
13 Ceská Lípa ACL 6
14 Meteor Praha MET 4
15 SK Hrobce HRO 3
16 Nový Bor NOV 1
Gruppe 4
Fre 22 Sep
Tišnov
7-1
Sokol Tasovice
Sat 23 Sep
Bzenec
2-1
Slovan Rosice
Břeclav
2-0
Ždírec
Žďár Sázavou
6-0
FC Strani
Son 24 Sep
Šumperk
5-0
Velká Bíteš
Třebíč
1-4
Stará Říše
Vrchovina
5-0
Blansko
Slavoj Polná
1-2
Havlíčkův Brod
Club / Punkte
1 Tišnov TIS 21
2 Žďár nad Sázavou ARN 17
3 Slavoj Polná SLA 16
4 Vrchovina VRC 16
5 Bzenec BZE 13
6 Stará Říše STA 13
7 Slovan Rosice SLO 12
8 Šumperk SUM 11
 
9 Sokol Tasovice SOK 10
10 Břeclav BEC 9
11 Ždírec nad Droubravou DIR 8
12 Velká Bíteš VEL 7
13 FC Strani STR 7
14 Havlíčkův Brod HAV 7
15 Blansko BLA 6
16 Třebíč TEB 6
Gruppe 5
Sat 23 Sep
Nový Jičín
15:00
Nové Sady
Hranice
1-2
Bohumin Bospor
Son 24 Sep
Slavičín
2-1
Lokomotiva
Opava II
10:15
FC Vsetín
Jeseník
0-8
Havířov
Frýdlant
1-0
Sokol Ústí
Kozlovice
1-0
Šternberk
Wed 04 Oct
Dolní Benešov
15:30
Brumov
Club / Punkte
1 Kozlovice KOZ 20
2 Slavičín SLA 18
3 Havířov HAV 17
4 Sokol Ústí SOK 15
5 Dolní Benešov DOL 15
6 Frýdlant FRY 14
7 Jeseník JES 10
8 Brumov BRU 9
 
9 Opava II OPA 7
10 Bohumin Bospor BOS 7
11 Nový Jičín NOV 7
12 Nové Sady NSO 7
13 FC Vsetín VSE 5
14 Šternberk STE 5
15 Hranice HRA 5
16 Lokomotiva Petrovice LOK 3

Follow BeSoccer on Facebook