We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Veikkausliiga
Sat 28 Oct
Seinäjoen JK
5-0
Inter Turku
HJK Helsinki
2-3
RoPS Rovaniemi
IFK Mariehamn
0-1
Ilves
PS Kemi
1-3
KuPS Kuopio
JJK Jyväskylä
2-0
VPS Vaasa
FC Lahti
2-1
HIFK
Club / Punkte
1 HJK Helsinki HJK 76
2 KuPS Kuopio KUO 56
3 Ilves ILV 56
4 FC Lahti FCL 49
5 IFK Mariehamn IFK 49
6 Seinäjoen JK SEI 47
 
7 RoPS Rovaniemi ROP 42
8 VPS Vaasa VAA 39
9 Inter Turku INT 38
10 PS Kemi PSK 32
11 HIFK HIF 29
12 JJK Jyväskylä JJK 26
Ykkonen
Sat 21 Oct
AC Oulu
3-2
Ekenäs IF
Gnistan
1-1
Jaro Pietarsaari
FC Honka Espoo
1-1
TPS Turku
GrIFK Grankulla
2-1
Haka Valkeakoski
KPV
1-1
OPS
Club / Punkte
1 TPS Turku TPS 58
2 FC Honka Espoo HON 55
3 KPV KPV 45
4 AC Oulu OUL 42
5 FF Jaro Pietarsaari FFJ 35
 
6 FC Haka Valkeakoski HAK 35
7 Ekenäs IF EKE 30
8 OPS OPS 26
9 GrIFK Grankulla GRI 22
10 Gnistan GNI 21
Gruppe 1
Sat 30 Sep
JaPS
3-0
Sudet
Kiffen
4-1
PEPO
KTP Kotkan
4-1
Mikkelin Kissat
Kultsu
1-2
Klubi-04
Legirus Inter
5-1
Lahti Akatemia
Mikkelin P.
2-2
PKKU
Club / Punkte
1 KTP Kotkan KOO 48
2 Klubi-04 KLU 44
3 PEPO PEP 44
4 Legirus Inter LEG 32
5 JaPS JAP 31
6 Mikkelin Kissat MIK 29
 
7 PKKU PKK 29
8 Kiffen FCK 26
9 Mikkelin P. MIK 25
10 Sudet SUD 25
11 Kultsu KUL 24
12 Lahti Akatemia LAH 14
Gruppe 2
Sat 30 Sep
Peimari United
0-6
FC Espoo
SalPa
2-4
TPV Tampere
Viikingit
3-2
FC Jazz
Tampere United
2-2
KaPa
EsPa
4-1
BK-46
Musan Salama
5-0
NuPS
Club / Punkte
1 Viikingit VII 45
2 Musan Salama MUS 44
3 SalPa SAL 43
4 BK-46 BK4 42
5 TPV Tampere TPV 38
6 Tampere United TAM 33
 
7 KaPa KAP 31
8 FC Jazz FCJ 28
9 FC Espoo FCE 25
10 Peimari United PEI 19
11 NuPS NUP 14
12 EsPa ESP 11
Gruppe 3
Sat 30 Sep
KuFu-98
5-0
JBK
PK-37
1-1
GBK
TP-47
4-0
OTP
KajHa
2-2
VIFK
JS Hercules
3-1
AC Kajaani
Villiketut
5-2
Närpes Kraft
Club / Punkte
1 AC Kajaani ACK 50
2 GBK GBK 46
3 VIFK VIF 39
4 Närpes Kraft NAR 34
5 JS Hercules HER 33
6 TP-47 TP4 30
 
7 JBK JBK 28
8 PK-37 PK3 26
9 KuFu-98 KUF 25
10 KajHa KAJ 23
11 Villiketut VIL 21
12 OTP OTP 13
Premier League »
Fre 24 Nov
21:00
West Ham
21:00
Leicester
Primera Division »
Fre 24 Nov
21:00
Celta
21:00
Leganés
Bundesliga »
Fre 24 Nov
20:30
Hannover 96
20:30
Stuttgart
Ligue 1 »
Fre 24 Nov
20:45
Saint Etienne
20:45
Strasbourg
Primera Division »
Torneo de Transición Chile »
Copa Sudamericana »
Fre 24 Nov
00:45 Beendet
Flamengo
2 - 1
Junior INFO
Eredivisie »
Fre 24 Nov
20:00
AZ Alkmaar
20:00
Twente 1965
Primeira Liga »
Fre 24 Nov
21:30
Belenenses
21:30
Chaves
Premier League »
Fre 24 Nov
15:30 Live 31'
Amkar Perm
0 - 0
Dinamo Moskva
Etapas Finales Apertura México »
Fre 24 Nov
04:30 Beendet
Atlas Guadalajara
1 - 2
Monterrey INFO
Fre 24 Nov
02:30 Beendet
Cruz Azul
0 - 0
América INFO
Segunda Division »
Fre 24 Nov
21:00
Tenerife
21:00
Rayo Vallecano
Premiership »
Fre 24 Nov
20:45
Dundee
20:45
Rangers FC
Süper Lig »
Friendly »
Fre 24 Nov
15:00 Live 47'
AIK Solna
1 - 1
Sollentuna
Serie B »
Fre 24 Nov
20:30
Empoli
20:30
Frosinone
Pro League »
Fre 24 Nov
20:30
KAA Gent
20:30
Mouscron Peruwelz
2. Liga »
Fre 24 Nov
18:30
Union Berlin
18:30
Darmstadt 98
Fre 24 Nov
18:30
Sandhausen
18:30
Heidenheim
Czech Liga »
Liga I »
Fre 24 Nov
19:45
Botosani
19:45
CS U Craiova
Fre 24 Nov
17:00
Juventus
17:00
Concordia Chiajna
Ligue 2 »
Fre 24 Nov
20:00
Ajaccio
20:00
Stade de Reims
Fre 24 Nov
20:00
Auxerre
20:00
Nancy
Fre 24 Nov
20:00
Paris FC
20:00
Quevilly
Fre 24 Nov
20:00
Stade Brestois
20:00
Sochaux
Fre 24 Nov
20:00
Nîmes
20:00
Bourg-Péronnas
Fre 24 Nov
20:00
Niort
20:00
Chateauroux
Fre 24 Nov
20:00
Orléans
20:00
Clermont
Fre 24 Nov
20:00
Tours
20:00
Gazélec Ajaccio
Fre 24 Nov
20:00
Valenciennes
20:00
Lorient
Serie B Brazil »
A PFG »
1. HNL »
Fre 24 Nov
18:00
Inter Zapresic
18:00
Lokomotiva
Superliga »
Fre 24 Nov
19:00
Randers
19:00
SonderjyskE
Ekstraklasa »
Lega Pro Gruppe 1 »
Fre 24 Nov
20:45
Piacenza
20:45
Alessandria
Lega Pro Gruppe 2 »
Fre 24 Nov
14:30 Live 76'
Mestre
1 - 1
Fano
Fre 24 Nov
20:30
Pordenone
20:30
Vicenza
Eerste Divisie »
Fre 24 Nov
20:00
Cambuur
20:00
Den Bosch
Fre 24 Nov
20:00
Jong Utrecht
20:00
Almere City
Fre 24 Nov
20:00
FC Volendam
20:00
Emmen
Fre 24 Nov
20:00
Dordrecht
20:00
AZ II
Fre 24 Nov
20:00
RKC Waalwijk
20:00
FC Oss
Fre 24 Nov
20:00
Jong PSV
20:00
SC Telstar
Fre 24 Nov
20:00
MVV Maastricht
20:00
Helmond Sport
Fre 24 Nov
20:00
Fortuna Sittard
20:00
Go Ahead Eagles
Fre 24 Nov
20:00
De Graafschap
20:00
FC Eindhoven
Fre 24 Nov
20:00
NEC Nijmegen
20:00
Jong Ajax
FNL »
Fre 24 Nov
12:00 Beendet
Zenit Petersburg
1 - 1
Spartak Moskva II INFO
3. Liga »

Follow BeSoccer on Facebook