We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Premier League
Sat 23 Sep
Dinamo Moskva
0-0
CSKA Moskva
Spartak Moskva
2-2
Anzhi
Son 24 Sep
Ural Sverdlovskaya
3-1
Tosno
FK Rostov na Donu
0-1
Lokomotiv Moskva
Ufa
1-0
Arsenal Tula
FK Krasnodar
0-2
Zenit
Mon 25 Sep
Amkar Perm
3-0
SKA-Khabarovsk
Akhmat Grozny
1-0
Rubin Kazán
Club / Punkte
1 Zenit ZEN 27
2 Lokomotiv Moskva LOK 23
3 FK Krasnodar KRA 21
4 CSKA Moskva CSK 20
5 Akhmat Grozny TER 17
6 Ural Sverdlovskaya URA 16
7 FK Rostov na Donu FCR 16
8 Spartak Moskva SPA 14
 
9 Rubin Kazán FCR 14
10 Ufa UFA 13
11 Amkar Perm PER 11
12 Arsenal Tula ARS 11
13 Dinamo Moskva DIN 10
14 Tosno TOS 9
15 Anzhi ANZ 8
16 SKA-Khabarovsk SKA 8
Gruppe 1
Sat 23 Sep
Zorkiy
4-0
Zenit Penza
Saturn Moskva
4-1
Khimik
Sokol Saratov
3-2
Strogino
Dinamo Bryansk
4-0
FC Spartak Ryazan
Energomash
2-0
Kaluga
Son 24 Sep
Metallurg Lipetsk
2-1
Rotor-2
Mon 25 Sep
FC Ararat Moscow
3-2
Torpedo Moskva
Club / Punkte
1 FC Ararat Moscow FCA 26
2 Torpedo Moskva TOR 20
3 Saturn Moskva SAT 19
4 Dinamo Bryansk DIN 18
5 Zorkiy ZOR 18
6 Metallurg Lipetsk MET 18
7 Energomash ENE 16
 
8 FC Spartak Ryazan FSR 16
9 Sokol Saratov SOK 12
10 Kaluga KAL 11
11 Strogino STR 9
12 Rotor-2 ROT 4
13 Khimik Novomoskovsk KHI 3
14 Zenit Penza ZEN 3
Gruppe 2
Sat 23 Sep
Akademiya Futbola
1-0
Kuban Krasnodar
Mashuk-KMV
2-2
Alaniya
Afips
1-0
Biolog Novokubansk
Druzhba
3-1
Angusht
Chernomorets
2-0
SKA Rostov
Son 24 Sep
Torpedo Armavir
5-0
Dinamo Stavropol
Mon 25 Sep
Anzhi II
0-1
FK Legion Dynamo
FC Krasnodar II
4-2
Spartak Nalchik
Club / Punkte
1 Torpedo Armavir TOR 24
2 FC Krasnodar II FCK 21
3 Afips AFI 20
4 Biolog Novokubansk BIO 16
5 SKA Rostov SKA 16
6 Chayka CHA 15
7 Angusht ANG 15
8 Spartak Nalchik NAL 14
9 FK Legion Dynamo LEG 14
 
10 Druzhba DMA 13
11 Anzhi II ANZ 11
12 Chernomorets Novorossisk CHE 11
13 Alaniya Vladikavkaz ALA 9
14 Akademiya Futbola AKA 9
15 Mashuk-KMV MAS 8
16 Dinamo Stavropol DIN 2
17 Kuban Krasnodar II KUB 0
Gruppe 3
Sat 23 Sep
Orenburg II
1-3
Neftekhimik
Son 24 Sep
Dinamo Kirov
-
KamAZ
FC Chelyabinsk
1-3
NoSta
Mordovia Saransk
1-0
Krylya Sovetov II
Lada Tolyatti
0-2
Zenit Izhevsk
Volga Ulyanovsk
1-0
Anzhi-Junior
Mon 25 Sep
Ural II
0-2
Syzran-2003
Club / Punkte
1 Mordovia Saransk MOR 26
2 Syzran-2003 SYZ 23
3 NoSta NOS 18
4 Volga Ulyanovsk VOL 18
5 KamAZ KAM 16
6 FC Chelyabinsk FCC 16
7 Neftekhimik NEF 16
 
8 Zenit Izhevsk ZEN 16
9 Anzhi-Junior Zelenodoslk ZEL 13
10 Lada Tolyatti LAD 9
11 Krylya Sovetov II KSS 6
12 Ural II URA 4
13 Orenburg II ORE 4
14 Dinamo Kirov DIN 0
Gruppe 4
Fre 22 Sep
Torpedo Vladimir
1-0
Pskov 747
Sat 23 Sep
Znamya
0-3
Tekstilshchik
Veles
2-1
Dnepr Smolensk
Luki-Energiya
0-1
Murom
Kazanka
2-0
Dynamo Petersburg
Spartak Kostroma
2-1
Dolgie Prudy
Mon 25 Sep
Kolomna
0-1
Chertanovo
Club / Punkte
1 Chertanovo CHE 28
2 Tekstilshchik TEK 22
3 Kazanka FKL 20
4 Spartak Kostroma SPA 19
5 Murom MUR 18
6 Torpedo Vladimir TOR 17
7 Dolgie Prudy FCD 14
 
8 Veles VEL 14
9 Pskov 747 PSK 13
10 Luki-Energiya LUK 11
11 Dynamo St Petersburg II DST 7
12 Dnepr Smolensk DNE 6
13 Kolomna KOL 4
14 Znamya ZNA 3
Gruppe 5
Thu 28 Sep
FK Chita
14:00
Smena Komsomolsk
Zenit Irkutsk
14:00
Sakhalin
Club / Punkte
1 Dinamo Barnaul DIN 15
2 Sakhalin Yuzhno-Sakhalinsk SAK 12
3 Smena Komsomolsk SME 11
 
4 FK Chita FCC 10
5 Zenit Irkutsk FKZ 10
6 FC Irtysh Omsk IRT 8
Liga Rusa Sub 21
Fre 22 Sep
Spartak Moskva Su.
1-0
Anzhi Sub 21
Dynamo Moscú
2-1
CSKA Moskva Sub21
Sat 23 Sep
Krasnodar Sub 21
4-1
Zenit Sub 21
Ural Sub 21
1-0
Tosno Sub 21
Rostov Sub 21
1-1
Lokomotiv Moskva
Son 24 Sep
Ufa Sub 21
3-1
Arsenal Tula
Amkar Perm Sub 21
1-0
Khabarovsk
Mon 25 Sep
Terek Grozny
3-2
Rubin Kazan
Club / Punkte
1 Krasnodar Sub 21 KRA 24
2 Dynamo Moscú Sub 21 DYN 22
3 CSKA Moskva Sub21 CSK 20
4 Ufa Sub 21 UFA 20
5 Rubin Kazan Sub 21 RUB 19
6 Lokomotiv Moskva Sub 21 LOK 18
7 Zenit Sub 21 ZEN 17
8 Spartak Moskva Sub21 SPA 16
 
9 Rostov Sub 21 ROS 14
10 SKA Khabarovsk Sub 21 SKA 14
11 Tosno Sub 21 TOS 12
12 Terek Grozny Sub 21 TER 12
13 Arsenal Tula Sub 21 ARS 9
14 Anzhi Sub 21 ANZ 9
15 Amkar Perm Sub 21 AMK 9
16 Ural Sub 21 URA 5
UCL Gruppe 5 »
Tue 26 Sep
20:45
Sevilla
20:45
Maribor
Tue 26 Sep
20:45
Spartak Moskva
20:45
Liverpool
UCL Gruppe 6 »
Tue 26 Sep
20:45
Napoli
20:45
Feyenoord
Tue 26 Sep
20:45
Man. City
20:45
Shakhtar Donetsk
UCL Gruppe 7 »
Tue 26 Sep
20:45
Monaco
20:45
Porto
Tue 26 Sep
20:45
Beşiktaş
20:45
RB Leipzig
UCL Gruppe 8 »
Tue 26 Sep
20:45
B. Dortmund
20:45
Real Madrid
Tue 26 Sep
20:45
APOEL
20:45
Tottenham Hotspur
Serie A »
Tue 26 Sep
01:00 Live 47'
Sport Recife
0 - 1
Vasco da Gama Videos
Primera Division »
Tue 26 Sep
02:05 Live 2'
Estudiantes Plata
0 - 0
San Lorenzo
Tue 26 Sep
00:05 Beendet
Lanús
1 - 0
Newell's Old Boys INFO Videos
Uefa Youth League »
Uefa Youth League Gruppe 5 »
Uefa Youth League Gruppe 6 »
Uefa Youth League Gruppe 7 »
Uefa Youth League Gruppe 8 »
Championship »
Tue 26 Sep
20:45
Barnsley
20:45
Queens Park Rangers
Tue 26 Sep
20:45
Brentford
20:45
Derby County
Tue 26 Sep
20:45
Bristol City
20:45
Bolton Wanderers
Tue 26 Sep
20:45
Burton Albion
20:45
Aston Villa
Tue 26 Sep
20:45
Cardiff City
20:45
Leeds
Tue 26 Sep
20:45
Hull City
20:45
Preston North End
Tue 26 Sep
20:45
Ipswich Town
20:45
Sunderland
Tue 26 Sep
20:45
Middlesbrough
20:45
Norwich City
Tue 26 Sep
20:45
Millwall
20:45
Reading
Tue 26 Sep
20:45
Nottingham Forest
20:45
Fulham
FA Cup »
League One »
Primera B Clausura »
Primera B Nacional »
Tue 26 Sep
02:05 Live 1'
Aldosivi
0 - 0
Nueva Chicago
Lega Pro Gruppe 3 »
Tue 26 Sep
16:00
Siracusa
16:00
Fidelis Andria
Superettan »
Tue 26 Sep
19:00
Örgryte
19:00
Trelleborgs FF
League Two »
Copa de Austria »
Cup »
AFC Champions »
Tue 26 Sep
18:00
Al Hilal Riyadh
18:00
Persepolis
Segunda División México Gruppe 1 »
Serie C »
Tue 26 Sep
01:30 Live 39'
CSA
1 - 0
Tombense
Conference South »
Primera B Metro. »
PFL »
Tue 26 Sep
14:00
Pakhtakor
14:00
Mash'al
Tue 26 Sep
14:00
Olmaliq
14:00
FK Lokomotiv Tashkent
Tue 26 Sep
14:00
Sogdiana
14:00
Nasaf
Clausura Venezuela »
Tue 26 Sep
21:00
Trujillanos
21:00
Deportivo Lara
Tue 26 Sep
01:04 Halbzeitpause
Dep. Táchira
0 - 0
FC Estudiantes de Mérida
Regionalliga Gruppe 3 »
Primera A 2 Phase »
Tue 26 Sep
02:30
Barcelona
02:30
Delfin
1. Division »
Tue 26 Sep
19:00
Ull Kisa
19:00
FK Bodo Glimt

Follow BeSoccer on Facebook