We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Super Liga
Sat 27 May
Ruzomberok
2-0
DAC
Zemplin Michalovce
1-3
Slovan Bratislava
Trenčín
4-0
Tatran Prešov
FC Spartak Trnava
3-1
Zlaté Moravce
Žilina
4-0
Podbrezová
Spartak Myjava
19:00
Senica
Club / Punkte
1 Žilina ZIL 79
2 Slovan Bratislava SBR 58
3 Ruzomberok RUZ 56
4 Podbrezová POD 49
5 Trenčín TRE 47
6 FC Spartak Trnava FCS 47
 
7 DAC DAC 45
8 Zemplin Michalovce ZEM 32
9 Senica SEN 28
10 Spartak Myjava SMY 26
11 Zlaté Moravce ZMO 22
12 Tatran Prešov TAT 20
Super Liga
Sat 22 Jul
Nitra
1-0
Žilina
FC Spartak Trnava
1-0
Zemplin Michalovce
DAC
1-0
Podbrezová
Son 23 Jul
Senica
1-2
Trenčín
Zlaté Moravce
2-1
Ruzomberok
Tatran Prešov
1-5
Slovan Bratislava
Club / Punkte
1 Slovan Bratislava SBR 3
2 Zlaté Moravce ZMO 3
3 Trenčín TRE 3
4 FC Spartak Trnava FCS 3
5 DAC DAC 3
6 Nitra NIT 3
 
7 Senica SEN 0
8 Ruzomberok RUZ 0
9 Podbrezová POD 0
10 Žilina ZIL 0
11 Zemplin Michalovce ZEM 0
12 Tatran Prešov TAT 0
Gruppe 3
Wed 31 May
Liptovsky Mikulas
2-0
Žilina II
Šamorín
1-0
Spišská Nová
Sered
1-1
Lokomotiva Zvolen
Bardejov
0-1
Nitra
Skalica
1-0
FC VSS Kosice
Lokomotíva
3-2
FK Pohronie
Club / Punkte
1 FC VSS Kosice KOS 61
2 Nitra NIT 59
3 Skalica SKA 58
4 Šamorín SAM 55
5 Žilina II ZLI 51
6 Sered SER 48
 
7 Lokomotíva Košice LKO 47
8 FK Pohronie FKP 46
9 Bardejov BAR 46
10 Liptovsky Mikulas LIP 45
11 Lokomotiva Zvolen ZVO 35
12 Spišská Nová Ves SPI 28
Gruppe 4
Fre 26 May
Fomat Martin
0-1
Dukla
Son 28 May
Svätý Jur
0-4
Spartak Trnava II
Nove Mesto Vahom
4-1
Slovan Bratislava
Club / Punkte
1 Poprad POP 24
6 Sobota SOB 16
7 Lipany LIP 11
10 Haniska HAN 1
2 Dukla DUK 22
 
3 Spartak Trnava II STR 21
4 Slovan Bratislava II SBR 21
5 Nove Mesto Nad Vahom NVN 16
8 Svätý Jur SVA 6
9 Fomat Martin FOM 1
Gruppe 2
Sat 03 Jun
Vyšné Opátske
1-0
Snina
Thu 15 Jun
Tesla Stropkov
0-1
Svidník
Fre 16 Jun
Slovan Sabinov
3-0
Veľké Revištia
Sat 17 Jun
Slavoj Trebišov
2-0
Giraltovce
Son 18 Jun
Svit
3-2
Milénium
Krásna
17:00
Rozvoj Pušovce
Vranov Topľou
17:00
Družstevník
Družstevník
3-1
Tatran Prešov II
Club / Punkte
1 Slavoj Trebišov FKS 65
2 Vyšné Opátske VYS 59
3 Svit SVI 45
4 Svidník SVI 45
5 Snina SNI 42
6 Vranov nad Topľou VRA 41
7 Giraltovce GIR 39
8 Družstevník Plavnica DRU 37
 
9 Milénium MIL 35
10 Slovan Sabinov SLO 32
11 Veľké Revištia VEL 30
12 MSK Tesla Stropkov TES 29
13 Tatran Prešov II TAT 24
14 Družstevník Veľký Horeš DRU 21
15 Rozvoj Pušovce ROZ 4
16 Krásna KRA 0
Gruppe 4
Thu 08 Jun
Kráľová Senci
6-9
Lokomotiva DNV
Fre 09 Jun
Dunajská Lužná
3-0
Slovan Ivanka Dun.
Sat 10 Jun
Tomášov
3-2
Rovinka
FK Rača
0-1
Slovan Most
Báhoň
0-3
Rohoznik
FC Malacky
2-1
Lozorno
Inter Bratislava
7-0
Bernolákovo
Pezinok
2-0
Vajnory
Club / Punkte
1 Inter Bratislava BRA 76
2 Rohoznik ROH 75
3 Tomášov TOM 58
4 Dunajská Lužná DUN 51
5 Vajnory VAJ 49
6 Slovan Ivanka pri Dunaji SLO 47
7 Lokomotiva DNV LOK 44
8 FK Rača RAC 40
 
9 Rovinka ROV 39
10 Báhoň BAH 36
11 Slovan Most SLO 34
12 Lozorno LOZ 34
13 Pezinok PEZ 34
14 FC Malacky FCM 33
15 Bernolákovo BER 33
16 Kráľová pri Senci KRA 1
Champions Cup Gruppe 1 »
Wed 26 Jul
02:05 Beendet
Tottenham Hotspur
2 - 3
Roma INFO
Qualif. Champions Gruppe 3 »
Wed 26 Jul
20:45
Nice
20:45
Ajax
Wed 26 Jul
18:30
Dinamo Kiev
18:30
Young Boys
Wed 26 Jul
21:00
Club Brugge
21:00
İstanbul Başakşehir
Wed 26 Jul
20:00
Viitorul
20:00
APOEL
Wed 26 Jul
20:20
Maribor
20:20
FH Hafnarfjordur
Wed 26 Jul
18:45
Salzburg
18:45
Rijeka
Wed 26 Jul
20:45
Celtic
20:45
Rosenborg BK
Wed 26 Jul
16:00
Astana
16:00
Legia Warszawa
Wed 26 Jul
19:00
Hapoel Be'er Sheva
19:00
Ludogorets
Copa Sudamericana »
Wed 26 Jul
02:45 Live 90'
Santa Fe
1 - 0
Fuerza Amarilla
Wed 26 Jul
00:15 Beendet
Chapecoense
(4)1-0(2)
Defensa y Justicia INFO Videos
Friendly »
Wed 26 Jul
20:45
Burton Albion
20:45
West Bromwich Albion
Wed 26 Jul
20:45
Luton Town
20:45
Leicester
Wed 26 Jul
20:45
Kidderminster
20:45
Birmingham City
Wed 26 Jul
18:00
Slovan Liberec
18:00
Turnovo
Wed 26 Jul
17:30
Sampdoria
17:30
Cremonese
Wed 26 Jul
20:30
Doncaster Rovers
20:30
Sheffield Wednesday
Wed 26 Jul
20:45
Walsall
20:45
West Bromwich Albion
Wed 26 Jul
17:00
SPAL
17:00
Triestina
Wed 26 Jul
20:30
Bradford City
20:30
Newcastle
Wed 26 Jul
21:00
Extremadura UD
21:00
Real Betis
Wed 26 Jul
20:30
Scunthorpe United
20:30
Sunderland
Wed 26 Jul
19:00
Montpellier
19:00
Saint Etienne
Wed 26 Jul
20:30
UD Logroñés
20:30
Zaragoza
Wed 26 Jul
20:30
RM Castilla
20:30
Leganés
Wed 26 Jul
20:00
Toledo
20:00
Rayo Majadahonda
Wed 26 Jul
03:10 Live 64'
Toluca
0 - 0
Atlético
Wed 26 Jul
18:00
Schalke 04
18:00
FK Neftchi
Wed 26 Jul
20:30
Atalanta
20:30
Lille
Wed 26 Jul
20:00
Rayo Vallecano
20:00
Fuenlabrada
Wed 26 Jul
20:30
Ponferradina
20:30
Real Oviedo
Wed 26 Jul
19:00
AZ Alkmaar
19:00
Málaga
Wed 26 Jul
20:30
Real Avila CF
20:30
Gimnástica Segoviana
Wed 26 Jul
20:30
Villarrobledo
20:30
San Clemente Isla Paraiso
Wed 26 Jul
20:30
Los Barrios
20:30
Linense
Wed 26 Jul
21:00
Cd Don Álvaro
21:00
Mérida AD
Wed 26 Jul
Nachholspiel
Calamonte
-
Mérida AD
Wed 26 Jul
12:00
Estoril
12:00
Benfica II
Wed 26 Jul
21:00
Vitória
21:00
Sporting CP
Wed 26 Jul
19:30
Arenas CF
19:30
Unión Adarve
Wed 26 Jul
20:15 Nachholspiel
J. Torremolinos
20:15
At. Malagueño
Wed 26 Jul
17:30
Chievo
17:30
Trento Calcio 1921
Wed 26 Jul
18:00
Stuttgart
18:00
Kasimpasa
Wed 26 Jul
19:00
Huddersfield Town
19:00
Udinese
Wed 26 Jul
19:00
Espinho
19:00
Desportivo Aves
Wed 26 Jul
12:00
Al Sadd
12:00
Goztepe
Wed 26 Jul
20:00
CD Marino
20:00
Tenerife
Wed 26 Jul
20:00
Reus Deportiu
20:00
Villarreal
Wed 26 Jul
20:30
Talavera Reina
20:30
Navalcarnero
Wed 26 Jul
00:45 Beendet
Orlando City
1 - 3
River Plate INFO
Copa MX Apertura Gruppe 1 »
Wed 26 Jul
02:00 Beendet
Dorados
0 - 2
Leones Negros INFO
Copa MX Apertura Gruppe 3 »
Wed 26 Jul
04:00 Live 32'
Atlas Guadalajara
0 - 0
UAEM Potros
Copa MX Apertura Gruppe 4 »
Wed 26 Jul
02:00 Beendet
Puebla
1 - 0
Atlante FC INFO
Copa MX Apertura Gruppe 6 »
Wed 26 Jul
04:06 Live 27'
León
0 - 2
Oaxaca
Copa MX Apertura Gruppe 8 »
Wed 26 Jul
02:00 Beendet
Querétaro
2 - 0
Cimarrones de Sonora INFO
Copa MX Apertura Gruppe 9 »
Wed 26 Jul
04:00 Live 31'
Morelia
1 - 1
Mineros de Zacatecas
Copa Colombia »
Copa de la Liga de Escocia »
Wed 26 Jul
20:45
Cowdenbeath
20:45
Dundee
Copa Suecia »
Wed 26 Jul
19:00
Bollnas
19:00
IFK Timra
Serie B Brazil »
Wed 26 Jul
00:15 Beendet
ABC
1 - 0
Brasil de Pelotas INFO
Wed 26 Jul
02:30 Beendet
Internacional
2 - 0
Oeste INFO
Copa de la Liga Japón »
Primera B Clausura »
Wed 26 Jul
02:45 Live 90'
Deportivo Pereira
1 - 0
Real Santander
FNL »
Cup »
Wed 26 Jul
16:00
Enerhiya Nova Kak.
16:00
Zhemchuzhyna Odesa
Wed 26 Jul
17:00
Inhulets
17:00
Poltava
Wed 26 Jul
17:00
Kolos Kovalivka
17:00
Cherkaskyi Dnipro
Wed 26 Jul
16:00
Demnya
16:00
Polessya
Wed 26 Jul
17:00
Desna Chernihiv
17:00
Balkany Zorya
Wed 26 Jul
18:00
FC Lviv
18:00
Volyn Lutsk
Wed 26 Jul
18:00
Dnipro-1
18:00
Sumy
Wed 26 Jul
17:00
Nyva Ternopil
17:00
Prykarpattya
Wed 26 Jul
17:00
Avanhard
17:00
MFK Mykolaiv
Wed 26 Jul
17:00
Ahrobiznes
17:00
Naftovyk-Ukrnafta Okhtyrka
Wed 26 Jul
16:00
Nikopol
16:00
Arsenal Kyiv
Wed 26 Jul
16:00
Rukh Vynnyky
16:00
Hirnyk-Sport
Wed 26 Jul
16:00
Helios Kharkiv
16:00
Obolon
Cup »
A Lyga »
Wed 26 Jul
17:00
Utenis Utena
17:00
Atlantas
Regionalliga Gruppe 1 »
Wed 26 Jul
19:00
Buchbach
19:00
1860 München
Premier League »
Wed 26 Jul
14:00
Atyrau
14:00
Okzhetpes Kokshetau
Copa Uzbekistán »
Wed 26 Jul
15:00
Kokand 1912
15:00
Nasaf
Wed 26 Jul
15:00
Lokomotiv Tashkent
15:00
Buxoro
Copa Estonia »
Wed 26 Jul
17:00
Narva United
17:00
Pärnu Vaprus
Wed 26 Jul
18:00
Poseidon JK
18:00
Joker
Wed 26 Jul
18:30
Tartu FC Santos
18:30
Paide III
Wed 26 Jul
18:00
Koeru SK
18:00
Kalju
Wed 26 Jul
18:00
Ambla
18:00
Läänemaa Haapsalu

Follow BeSoccer on Facebook