We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Allsvenskan
Son 05 Nov
AFC Eskilstuna
1-3
Sirius
Jönköpings
0-0
Östersunds FK
Hammarby IF
1-3
Halmstads
IFK Göteborg
0-3
GIF Sundsvall
Elfsborg
3-3
Norrköping
Malmö
1-2
Häcken
Kalmar
0-2
Djurgårdens
Orebro SK
1-2
AIK Solna
Club / Punkte
1 Malmö MFF 64
2 AIK Solna AIK 57
3 Djurgårdens DJU 53
4 Häcken HÄC 52
5 Östersunds FK OST 50
6 Norrköping NOR 48
7 Sirius SIR 40
8 Elfsborg ELF 39
 
9 Hammarby IF HIF 38
10 IFK Göteborg GÖT 37
11 Orebro SK ORE 36
12 Kalmar KAL 32
13 GIF Sundsvall GIF 31
14 Jönköpings Södra JON 30
15 Halmstads HAL 24
16 AFC Eskilstuna AFC 20
Superettan
Sat 04 Nov
Brommapojkarna
4-1
Gefle
Trelleborgs FF
2-2
Dalkurd FF
Varnamo
2-1
Örgryte
Degerfors
3-1
Syrianska FC
GAIS
3-0
Varberg
Åtvidabergs
0-1
Norrby
Helsingborgs
0-2
Osters IF
Falkenbergs
3-1
IK Frej
Club / Punkte
1 Brommapojkarna BRO 62
2 Dalkurd FF DAL 58
3 Trelleborgs FF TRE 52
4 Falkenbergs FAL 48
5 Osters IF OIF 48
6 Varnamo IFK 47
7 Helsingborgs HEL 45
8 Degerfors DEG 44
 
9 GAIS GAI 37
10 Norrby NOR 37
11 Varberg VAR 36
12 Gefle GEF 36
13 Örgryte ORG 36
14 IK Frej IKF 29
15 Syrianska FC SYR 24
16 Åtvidabergs ATV 23
Gruppe 1
Sat 04 Nov
Sandvikens IF
3-1
Västerås SK
Sollentuna
2-1
Akropolis
Team Thoren
4-0
IFK Luleå
Enskede
3-2
Arameiska
Carlstad United
2-0
IK Brage
Vasalunds IF
1-1
Umeå
Assyriska
1-2
Nykoping
Club / Punkte
1 IK Brage IKB 59
2 Akropolis AKR 53
3 Västerås SK VAS 45
4 Nykoping NYK 41
5 Umeå UME 40
6 Carlstad United CAR 39
7 Team Thoren THO 37
 
8 Arameiska / Syrianska ASI 35
9 Assyriska ASS 35
10 Sandvikens IF SAN 32
11 Sollentuna SOL 32
12 Vasalunds IF VAS 27
13 Enskede ENS 23
14 IFK Luleå IFK 16
Gruppe 2
Sat 04 Nov
Ljungskile
2-2
Mjällby
Rosengård
1-5
Ängelholm
Kristianstad FF
5-2
Qviding FIF
Assyriska BK
1-2
Utsiktens BK
Husqvarna
1-3
Skovde AIK
Landskrona
2-0
Karlskrona
Oskarshamns AIK
1-1
IK Oddevold
Club / Punkte
1 Landskrona LAN 58
2 Mjällby MJÄ 53
3 Utsiktens BK UTS 47
4 Kristianstad FF KRI 39
5 Oskarshamns AIK OSK 39
6 Karlskrona KAR 38
7 Ljungskile LJU 38
 
8 Ängelholm ANG 36
9 IK Oddevold IKO 35
10 Husqvarna HFF 32
11 Skovde AIK SKO 31
12 Assyriska BK ASS 28
13 Qviding FIF QVI 20
14 Rosengård ROS 15
Gruppe 1
Son 15 Oct
Vänersborgs IF
1-2
Lerum
FBK Karlstad
2-2
Lidköping
Grebbestad
1-0
Skoftebyn
Uddevalla
4-1
Stenungsund
Trollhattan FC
2-2
Gauthiod
Nordvärmland
1-2
Karlstad BK
Vårgårda
0-1
Vänersborgs FK
Club / Punkte
1 Grebbestad GRE 59
2 Trollhattan FC TRO 58
3 Karlstad BK KAR 58
4 Gauthiod GAU 56
5 Vänersborgs FK VFK 41
6 Uddevalla UDD 39
7 FBK Karlstad FBK 35
 
8 Vårgårda VAG 32
9 Nordvärmland NOR 28
10 Skoftebyn SKO 26
11 Stenungsund STE 25
12 Vänersborgs IF VAN 24
13 Lidköping LID 22
14 Lerum LIS 13
Gruppe 2
Son 15 Oct
BK Forward
2-0
Sundbyberg
Aspudden-Tellus
1-1
Eskilstuna City
Syrianska IF
0-3
Strömsberg
Habo
2-4
Karlslund
Gamla Upsala
4-2
Norrtälje
Karlberg
2-2
Lidingö
Gute
0-3
Skiljebo
Club / Punkte
1 BK Forward BKF 68
2 Karlslund KAR 65
3 Skiljebo SKI 54
4 Gute GUT 49
5 Karlberg KAL 36
6 Lidingö LID 35
7 Eskilstuna City ESK 31
 
8 Sundbyberg SUN 29
9 Aspudden-Tellus ASP 29
10 Gamla Upsala GAM 28
11 Strömsberg STR 28
12 Norrtälje NOR 27
13 Habo HAB 24
14 Syrianska IF SYR 10
Gruppe 3
Sat 14 Oct
Boden
2-3
Täfteå
Söderhamn
1-4
Morön
Valbo
1-1
Piteå
IFK Timra
6-0
Anundsjö
Härnösand
0-1
Bollnas
Skellefteå
2-1
IFK Östersund
Gällivare
1-3
Hudiksvall
Club / Punkte
1 Skellefteå SKE 63
2 IFK Timra IFK 55
3 Hudiksvall HUD 50
4 Piteå PIT 46
5 IFK Östersund OST 38
6 Härnösand HAR 34
7 Boden BOD 34
 
8 Valbo VAL 34
9 Morön MOR 34
10 Täfteå TAF 31
11 Bollnas BGF 26
12 Gällivare Malmbergets GAL 21
13 Söderhamn SOD 17
14 Anundsjö ANU 16
Gruppe 4
Sat 14 Oct
Värmdö
0-2
Linköping City
Värmbols
5-6
Boo FK
Sylvia
1-1
Örebro Syrianska
Motala
0-2
Rynninge
Kumla
2-2
Sleipner
Assyriska IF
0-2
Huddinge
Södertälje
0-6
Haninge
Club / Punkte
1 Linköping City LIN 67
2 Rynninge RYN 58
3 Sleipner SLE 55
4 Haninge HAN 42
5 Motala MOT 39
6 Sylvia SYL 38
7 Värmdö VAR 32
 
8 Örebro Syrianska ORE 29
9 Värmbols VAR 28
10 Södertälje SOD 27
11 Boo FK BFF 26
12 Huddinge HUD 25
13 Assyriska IF ASS 24
14 Kumla KUM 20
Gruppe 5
Sat 14 Oct
Vinbergs
4-1
Assyriska Turab
Torslanda IK
0-0
Halmia
Eskilsminne
1-2
Tvååker
Höganäs
0-4
Hittarp
Dalstorps
1-2
Varbergs GIF
Tenhult
1-1
Sävedalen
Lindome
6-2
Ullared
Club / Punkte
1 Tvååker TVA 53
2 Eskilsminne ESK 51
3 Sävedalen SAV 51
4 Dalstorps DAL 49
5 Vinbergs VIN 45
6 Hittarp HIT 38
7 Halmia ISH 37
 
8 Lindome LIN 36
9 Assyriska Turab AST 33
10 Torslanda IK TIK 31
11 Ullared ULL 25
12 Varbergs GIF VAR 22
13 Tenhult TEN 22
14 Höganäs HGA 21
Gruppe 6
Sat 14 Oct
IFK Hässleholm
2-3
Kvarnby
Lund
3-1
Berga
IFK Malmö
3-0
Räppe
Nybro
1-0
Asarum
Vimmerby
1-3
Prespa Birlik
Lindsdal
0-3
Torns
Österlen
0-2
Hässleholms IF
Club / Punkte
1 Torns TOR 58
2 Lund LBK 54
3 Hässleholms IF HAS 54
4 Berga BER 47
5 Prespa Birlik PRE 45
6 IFK Malmö MAL 38
7 Österlen OST 36
 
8 Lindsdal LIN 30
9 Räppe RAP 30
10 Kvarnby KVA 26
11 IFK Hässleholm IFK 25
12 Asarum ASA 24
13 Nybro NYB 23
14 Vimmerby VIM 20
Premier League »
Primera Division »
Mon 20 Nov
21:00
Eibar
21:00
Real Betis
Serie A »
Mon 20 Nov
20:45
Hellas Verona
20:45
Bologna
Ligue 1 »
Mon 20 Nov
19:00
Amiens SC
19:00
Lille Videos
Liga MX Apertura »
Mon 20 Nov
01:30 Beendet
Santos Laguna
0 - 1
América INFO
Serie A »
Mon 20 Nov
20:00
Fluminense Janeiro
20:00
Ponte Preta
Mon 20 Nov
23:00
Avaí
23:00
Palmeiras
Clausura Colombia »
Mon 20 Nov
01:30 Beendet
La Equidad
0 - 1
Deportes Tolima INFO
Primera Division »
Mon 20 Nov
23:15
Olimpo
23:15
Godoy Cruz
Mon 20 Nov
21:00
Gimnasia La Plata
21:00
Patronato
Mon 20 Nov
01:30 Beendet
Talleres Córdoba
0 - 1
Rosario Central INFO
Super League »
Mon 20 Nov
18:30
PAOK
18:30
Atromitos
Süper Lig »
Mon 20 Nov
18:00
Karabukspor
18:00
Kasimpasa
Friendly »
Mon 20 Nov
07:00 Beendet
Remo Stars
0 - 1
Lobi Stars INFO
Mon 20 Nov
09:00 Beendet
Niger Tornadoes
3 - 1
Bukola Babes INFO
Mon 20 Nov
15:00
MFM FC
15:00
Katsina United
Mon 20 Nov
16:30
Rivers United
16:30
Kano Pillars
Serie B »
Mon 20 Nov
20:30
Palermo
20:30
Cittadella
2. Liga »
Liga I »
Ligue 2 »
Mon 20 Nov
20:45
Lens
20:45
Niort
Primera B Nacional »
Mon 20 Nov
23:00
Instituto
23:00
Atletico Rafaela
Mon 20 Nov
21:00
Dep. Riestra
21:00
Los Andes
Apertura Ascenso »
Mon 20 Nov
03:00 Beendet
Tampico Madero
3 - 1
Mineros de Zacatecas INFO
A PFG »
Mon 20 Nov
16:30
Vereya
16:30
Etar
Superliga »
Mon 20 Nov
19:00
Aalborg BK
19:00
Midtjylland
Ekstraklasa »
Lega Pro Gruppe 1 »
Mon 20 Nov
20:45
Pro Piacenza
20:45
Pisa
Eerste Divisie »
Mon 20 Nov
20:00
Jong PSV
20:00
Jong Utrecht
Mon 20 Nov
20:00
AZ II
20:00
Jong Ajax
Clausura LFPB »
Mon 20 Nov
00:30 Beendet
Blooming
4 - 0
Universitario de Sucre INFO
Apertura Guatemala »
Mon 20 Nov
01:00 Beendet
Xelajú
0 - 0
Guastatoya INFO
1. Lig »
Mon 20 Nov
16:00
Gaziantepspor
16:00
Boluspor
Primera B Metro. »
Liga Letonia - Play Offs Ascenso »
Regionalliga Gruppe 1 »
Mon 20 Nov
20:05
1860 München
20:05
Buchbach
Clausura Venezuela »
Mon 20 Nov
00:00 Beendet
Carabobo
0 - 0
Mineros de Guayana INFO
Challenge League »
Mon 20 Nov
20:00
FC Vaduz
20:00
Schaffhausen
Superliga »
Mon 20 Nov
14:00
Kukësi
14:00
Partizani Tirana
Mon 20 Nov
14:00
Luftëtari
14:00
Laçi

Follow BeSoccer on Facebook