Superliga
Son 18 Mar
Brøndby IF
2-1
Hobro
FC Helsingør
1-0
Nordsjaelland
Midtjylland
2-1
SonderjyskE
AGF Aarhus
0-0
Aalborg BK
Lyngby BK
1-1
AC Horsens
Silkeborg IF
1-3
Kobenhavn
Randers
4-1
Odense BK
Club / Punkte
1 Brøndby IF BIF 60
2 Midtjylland MID 60
3 Nordsjaelland FCN 50
4 Kobenhavn FCK 44
5 Aalborg BK AAL 36
6 AC Horsens HOR 35
7 Hobro HOB 32
 
8 SonderjyskE SON 31
9 Odense BK ODE 31
10 AGF Aarhus AGF 29
11 Silkeborg IF SIF 28
12 Lyngby BK LYN 21
13 Randers RAN 20
14 FC Helsingør FCH 20
Gruppe 2
Son 22 Apr
FC Helsingør
12:00
Silkeborg IF
Odense BK
14:00
Lyngby BK
Randers
18:00
SonderjyskE
Mon 23 Apr
AGF Aarhus
19:00
Hobro
Club / Punkte
2 AGF Aarhus AGF 38
4 Hobro HOB 38
5 Silkeborg IF SIF 31
6 FC Helsingør FCH 26
 
1 Odense BK ODE 39
3 SonderjyskE SON 38
7 Randers RAN 24
8 Lyngby BK LYN 23
Gruppe 3
Sat 21 Apr
Kobenhavn
4-1
AC Horsens
Son 22 Apr
Aalborg BK
16:00
Midtjylland
Nordsjaelland
20:00
Brøndby IF
Club / Punkte
1 Brøndby IF BIF 72
2 Midtjylland MID 69
3 Nordsjaelland FCN 54
 
4 Kobenhavn FCK 53
5 Aalborg BK AAL 39
6 AC Horsens HOR 36
1st Division
Fre 20 Apr
Brabrand
0-3
Esbjerg
Fremad Amager
0-1
HB Køge
Fredericia
1-0
Nykøbing FC
Skive
0-2
Vendsyssel
Thisted
0-3
Viborg FF
Vejle BK
1-1
Roskilde
Club / Punkte
1 Esbjerg ESB 49
2 Vendsyssel VEN 48
3 Viborg FF VFF 47
4 Vejle BK VEJ 47
5 HB Køge HBK 43
6 Fredericia FRE 41
 
7 Thisted THI 39
8 Fremad Amager BFR 33
9 Nykøbing FC LFA 32
10 Roskilde ROS 31
11 Brabrand BRA 23
12 Skive SKI 17
Gruppe 4
Sat 21 Apr
Kolding IF
1-1
Kjellerup
Middelfart
1-2
Næstved
Frem
2-0
Sydvest
Skovshoved
2-3
Jammerbugt
Son 22 Apr
Avarta
13:00
Hvidovre IF
Ringkøbing
14:00
Marienlyst
Club / Punkte
1 Næstved NAE 14
2 Skovshoved SKO 13
3 Jammerbugt JAM 12
4 Hvidovre IF HVI 11
5 Avarta AVA 10
6 Middelfart MID 10
 
7 Frem FRE 9
8 Kolding IF KOL 9
9 Marienlyst MAR 7
10 Ringkøbing RIN 5
11 Kjellerup KJE 5
12 Sydvest SYD 3
Gruppe 5
Sat 21 Apr
B93
1-3
Hellerup IK
Aarhus Fremad
2-1
Brønshøj
Næsby
3-3
Odder
IF Lyseng
0-0
Greve
Hillerød
6-0
Dalum
Son 22 Apr
AB Copenhagen
15:00
Vejlby Skovbakken
Club / Punkte
1 Hellerup IK HEL 19
2 AB Copenhagen AKA 14
3 Aarhus Fremad AAF 13
4 Odder ODD 12
5 Næsby NAS 11
6 Hillerød HIL 10
 
7 Vejlby Skovbakken Aarhus SKI 8
8 B93 B93 5
9 Dalum DAL 5
10 Greve GRE 5
11 Brønshøj BRØ 4
12 IF Lyseng IFL 2
Gruppe 1
Sat 21 Apr
Stenløse BK
13:00
Karlslunde
Kastrup
13:00
Fredensborg BI
FA 2000
13:00
Herlev
Son 22 Apr
Holbæk
13:30
Taastrup FC
B 73 Slagelse
15:00
Ledoeje-Smoerum
Club / Punkte
1 B 73 Slagelse B73 44
2 Herlev HER 33
3 Holbæk HOL 32
4 Ledoeje-Smoerum LSF 28
5 Fredensborg BI FRE 23
 
6 FA 2000 FA2 21
7 Stenløse BK STE 21
8 Taastrup FC TAA 19
9 Kastrup KAS 17
10 Karlslunde KAR 15
Gruppe 2
Sat 21 Apr
Avedøre
13:00
GVI
Virum Sorgenfri
13:00
Fremad Valby
Vanløse
13:00
KFUM Roskilde
AB Tårnby
15:00
Skjold Birkerød
Son 22 Apr
Odsherred
15:00
B 1908
Club / Punkte
1 GVI GVI 34
2 Vanløse VAN 32
3 AB Tårnby ABT 27
4 B 1908 B19 26
5 Odsherred ODS 26
 
6 Fremad Valby FRE 25
7 Skjold Birkerød SKJ 22
8 Virum Sorgenfri VIR 19
9 Avedøre AVE 16
10 KFUM Roskilde KFU 15
Gruppe 3
Fre 20 Apr
Oure
2-2
Kolding B
Sat 21 Apr
Sønderborg
14:00
Tarup-Paarup
Esbjerg II
14:00
Boldklubben 1909
Varde IF Elite
15:00
VSK Aarhus II
B 1913
15:30
Aarhus Fremad II
Club / Punkte
1 Oure OFA 42
2 Tarup-Paarup TAR 39
3 Kolding B KOL 31
4 Varde IF Elite VAR 28
5 Boldklubben 1909 B19 27
 
6 B 1913 BOL 21
7 Sønderborg SON 19
8 Aarhus Fremad II AAR 18
9 VSK Aarhus II AAR 18
10 Esbjerg II ESB 11
Gruppe 4
Fre 06 Apr
Vatanspor
0-2
Viby IF
Sat 07 Apr
Vejgaard B
1-1
Viborg II
Hedensted
3-1
Holstebro
Son 08 Apr
AaB II
2-2
Skanderborg
Sat 09 Jun
Lystrup
13:00
Randers Freja
Club / Punkte
1 Vejgaard B VEJ 33
2 Holstebro HOL 30
3 Hedensted HED 29
4 Viborg II VFF 27
5 Viby IF VIB 26
 
6 AaB II AAB 25
7 Lystrup LYS 21
8 Vatanspor VAT 16
9 Randers Freja RAN 13
10 Skanderborg SKA 6
cookielang More info and settings. Accept

Follow BeSoccer on Facebook