Premier League
Son 13 May
Southern District
3-2
Eastern Football .
Wofoo Tai Po FC
2-1
Pegasus
Rangers
1-1
Dreams
Warriors
1-4
R&F FC
Kitchee FC
2-0
I-Sky Yuen Long
Club / Punkte
1 Kitchee FC KFC 50
2 Wofoo Tai Po FC WTP 37
3 Pegasus SUN 34
4 Eastern Football Team EAS 28
5 Southern District SDI 26
 
6 I-Sky Yuen Long ISK 23
7 R&F FC RFH 22
8 Warriors WAR 15
9 Dreams HON 15
10 Rangers BIU 6
First Division
Son 13 May
South China AA
3-2
Tai Chung
Club / Punkte
1 Hong Kong FC HON 74
2 Shatin SHA 57
3 Eastern District SA EAD 53
4 Wing Yee WIN 52
5 Mutual FC MUT 49
6 Double Flower DOU 45
7 Wong Tai Sin WON 44
8 Hoi King HOI 39
 
9 Citizen AA CAA 39
10 Tai Chung TCS 38
11 South China AA SCA 35
12 Metro Gallery MGS 34
13 Sun Hei SC SHS 31
14 Tung Sing TUN 19
15 Kwun Tong KWU 16
16 Wanchai WAN 6
Liga Reservas Hong Kong
Wed 09 May
Warriors Reserve
1-2
Eastern Salon Res.
Wofoo Reservas
2-1
R&F FCReserves
Kitchee Reserve
2-1
Pegasus Reserve
Yuen Long Reserve
2-5
Rangers Reserve
Club / Punkte
1 Wofoo Tai Po Reservas WTP 38
2 Kitchee Reserve KIT 32
3 Southern District Reserve SOU 28
4 Warriors Reserve WFR 27
5 Sun Pegasus Reserve PEG 25
 
6 Rangers Reserve RRE 22
7 Eastern Salon Reserve ESA 22
8 R&F FCReserves GUA 15
9 Yuen Long Reserve YLO 1
10 Dreams Reserve DRE 0
International Friendly »
Tue 22 May
19:00
Nigeria
19:00
Atlético
Serie A »
Tue 22 May
01:00 Beendet
Internacional
3 - 0
Chapecoense INFO
Allsvenskan »
Tue 22 May
19:00
Orebro SK
19:00
Kalmar
2. Liga - Play Offs »
ligue_2_playoffs »
Tue 22 May
20:45
Grenoble
20:45
Bourg-Péronnas
Liga I Gruppe 3 »
Tue 22 May
19:45
Juventus
19:45
Concordia Chiajna
Copa Suecia »
Tue 22 May
17:00
Gestriklands
17:00
Dalarnas
Tue 22 May
17:00
Gotlands
17:00
Värmdö
Tue 22 May
17:00
Halmia
17:00
Eskilsminne
Tue 22 May
17:00
Hälsinglands
17:00
Jamtland-Harjedalens
Tue 22 May
17:00
IFK Falkoping
17:00
Assyriska IK
Tue 22 May
17:00
Medelpads
17:00
Angermanlands
Tue 22 May
17:00
Skoftebyn
17:00
Stenungsund
Tue 22 May
17:00
Växjö United
17:00
Dalstorps
Tue 22 May
19:00
Hässleholms IF
19:00
Kristianstad FF
Tue 22 May
19:30
Sylvia
19:30
Oskarshamns AIK
Primera B Colombia »
Tue 22 May
02:45 Beendet
Deportes Quindío
3 - 0
Llaneros INFO
Superliga Gruppe 4 »
Tue 22 May
19:00
SonderjyskE
19:00
AGF Aarhus
Veikkausliiga »
Tue 22 May
17:30
VPS Vaasa
17:30
KuPS Kuopio
Tue 22 May
17:30
TPS Turku
17:30
FC Honka Espoo
Tue 22 May
17:30
PS Kemi
17:30
Ilves
Tue 22 May
17:30
HJK Helsinki
17:30
Inter Turku
Tue 22 May
18:00
IFK Mariehamn
18:00
FC Lahti
Premier League »
Tue 22 May
19:45
Isloch
19:45
Luch Minsk
Tue 22 May
17:45
FK Gorodeya
17:45
Shakhtyor Salihorsk
Superettan »
Tue 22 May
19:00
Osters IF
19:00
GAIS
Premier League »
Botola Pro »
Tue 22 May
00:00 Beendet
RSB Berkane
3 - 2
Kawkab Marrakech INFO
PFL »
Tue 22 May
15:49
Kokand 1912
15:49
Buxoro
Tue 22 May
15:56
Lokomotiv Tashkent
15:56
Qizilqum
A Lyga »
Tue 22 May
17:00
Sūduva
17:00
Stumbras
Meistriliiga »
Tue 22 May
17:30
Paide
17:30
Trans
Tue 22 May
19:30
Tammeka
19:30
Tulevik Viljandi
CAF Champions League »
Tue 22 May
18:00
Horoya AC
18:00
Mamelodi Sundowns
Primera A 1 Phase »
Tue 22 May
02:15 Nachholspiel
Aucas
02:15
Universidad Católica
Serie D »
Tue 22 May
01:00 Beendet
Macapá
2 - 1
Manaus INFO
Tue 22 May
02:15 Beendet
Guarani Juazeiro
2 - 3
América RN INFO
Tue 22 May
01:00 Beendet
Vitória Conquista
1 - 0
Itabaiana INFO
Apertura Paraguay »
Tue 22 May
01:45 Beendet
Libertad Asunción
0 - 0
Nacional Asunción INFO
2. Lig »
Tue 22 May
18:00
Sakaryaspor
18:00
Gumushanespor
Tue 22 May
15:00
Keciorengucu
15:00
Afjet Afyonspor
1. Division »
Urvalsdeild »
Tue 22 May
21:15
KA Akureyri
21:15
Keflavik
Tue 22 May
21:15 Nachholspiel
Breidablik
21:15
Víkingur Reykjavík
Tue 22 May
21:15 Nachholspiel
Grindavík
21:15
Valur Reykjavík
Liga III Gruppe 4 »
3. Lig »
Eerste Klasse Zat. Gruppe 3 »
Tue 22 May
20:30
GJS
20:30
DUNO
Primera C Metro. »
Tue 22 May
20:30
Central Córdoba .
20:30
Cañuelas
Tue 22 May
20:30
Arg. Quilmes
20:30
Deportivo Merlo
Tue 22 May
20:30
Luján
20:30
Midland
Tue 22 May
20:30
JJ Urquiza
20:30
Leandro N. Alem
Super League Malaysia »
Tue 22 May
16:00
Terengganu
16:00
Perak
Tue 22 May
16:00
Kuala Lumpur
16:00
PBS Kelantan
Tue 22 May
16:00
Kedah
16:00
Pahang
FFA Cup »
Tue 22 May
11:00
Cumberland United
11:00
Adelaide Comets
Tue 22 May
11:30 Nachholspiel
Ipswich City
11:30
Peninsula Power
Tue 22 May
12:00
Hellenic Athletic
12:00
Uni Azzurri
ISL »
Tue 22 May
15:30
Arema
15:30
Bhayangkara Surabaya
Tue 22 May
16:00
Sriwijaya
16:00
PSIS Semarang
Tue 22 May
15:30
PS Tira
15:30
Perseru
Tue 22 May
15:30
Mitra Kukar
15:30
PSMS Medan
cookielang More info and settings. Accept

Follow BeSoccer on Facebook