First League
Son 20 May
Pobeda Junior
1-0
Renova
Shkupi
4-1
Vardar Skopje
Akademija Pandev
1-2
Sileks
Rabotnički
3-2
FK Skopje
Šhkëndija 79
4-0
Pelister
Club / Punkte
1 Šhkëndija 79 SHK 91
2 Vardar Skopje VAR 56
3 Rabotnički RAB 52
4 Shkupi SHK 51
5 Sileks SIL 50
 
6 Akademija Pandev AKP 42
7 Renova REN 41
8 Pobeda Junior POB 38
9 FK Skopje FKS 35
10 Pelister PEL 34
Gruppe 1
Sat 19 May
Belasica
1-1
Bregalnica Štip
Sasa
1-3
FK Borec
Pobeda Valandovo
1-12
Tikves
Osogovo
1-2
Kozuv Gevgelija
Club / Punkte
1 Belasica BEL 59
2 Bregalnica Štip BRE 53
3 FK Borec FKB 53
4 Kozuv Gevgelija KGE 40
5 Tikves TIK 38
 
6 Plačkovica PLA 30
7 Sasa SAS 25
8 Osogovo OSO 19
9 Pobeda Valandovo FKP 11
10 Turnovo HTR 3
Gruppe 2
Sat 19 May
Lokomotiva Skopje
1-5
Struga
Gorno Lisiče
0-0
Novaci
Teteks
2-4
Vlazrimi
Zajazi Zajas
1-7
Labunishta
Gostivar
3-0
Makedonija GjP
Club / Punkte
1 Makedonija GjP MAK 56
2 Gostivar GOS 54
3 Vlazrimi VLA 53
4 Struga FCS 45
5 Labunishta FKL 42
 
6 Teteks TET 39
7 Gorno Lisiče GOR 35
8 Lokomotiva Skopje LOK 26
9 Zajazi Zajas ZAJ 17
10 Novaci NOV 9
International Friendly »
Tue 22 May
19:00
Nigeria
19:00
Atlético
Serie A »
Tue 22 May
01:00 Beendet
Internacional
3 - 0
Chapecoense INFO
Allsvenskan »
Tue 22 May
19:00
Orebro SK
19:00
Kalmar
2. Liga - Play Offs »
ligue_2_playoffs »
Tue 22 May
20:45
Grenoble
20:45
Bourg-Péronnas
Liga I Gruppe 3 »
Tue 22 May
19:45
Juventus
19:45
Concordia Chiajna
Copa Suecia »
Tue 22 May
17:00
Gestriklands
17:00
Dalarnas
Tue 22 May
17:00
Gotlands
17:00
Värmdö
Tue 22 May
17:00
Halmia
17:00
Eskilsminne
Tue 22 May
17:00
Hälsinglands
17:00
Jamtland-Harjedalens
Tue 22 May
17:00
IFK Falkoping
17:00
Assyriska IK
Tue 22 May
17:00
Medelpads
17:00
Angermanlands
Tue 22 May
17:00
Skoftebyn
17:00
Stenungsund
Tue 22 May
17:00
Växjö United
17:00
Dalstorps
Tue 22 May
19:00
Hässleholms IF
19:00
Kristianstad FF
Tue 22 May
19:30
Sylvia
19:30
Oskarshamns AIK
Primera B Colombia »
Tue 22 May
02:45 Beendet
Deportes Quindío
3 - 0
Llaneros INFO
Superliga Gruppe 4 »
Tue 22 May
19:00
SonderjyskE
19:00
AGF Aarhus
Veikkausliiga »
Tue 22 May
17:30
VPS Vaasa
17:30
KuPS Kuopio
Tue 22 May
17:30
TPS Turku
17:30
FC Honka Espoo
Tue 22 May
17:30
PS Kemi
17:30
Ilves
Tue 22 May
17:30
HJK Helsinki
17:30
Inter Turku
Tue 22 May
18:00
IFK Mariehamn
18:00
FC Lahti
Premier League »
Tue 22 May
19:45
Isloch
19:45
Luch Minsk
Tue 22 May
17:45
FK Gorodeya
17:45
Shakhtyor Salihorsk
Superettan »
Tue 22 May
19:00
Osters IF
19:00
GAIS
Premier League »
Botola Pro »
Tue 22 May
00:00 Beendet
RSB Berkane
3 - 2
Kawkab Marrakech INFO
PFL »
Tue 22 May
15:49
Kokand 1912
15:49
Buxoro
Tue 22 May
15:56
Lokomotiv Tashkent
15:56
Qizilqum
A Lyga »
Tue 22 May
17:00
Sūduva
17:00
Stumbras
Meistriliiga »
Tue 22 May
17:30
Paide
17:30
Trans
Tue 22 May
19:30
Tammeka
19:30
Tulevik Viljandi
CAF Champions League »
Tue 22 May
18:00
Horoya AC
18:00
Mamelodi Sundowns
Primera A 1 Phase »
Tue 22 May
02:15 Nachholspiel
Aucas
02:15
Universidad Católica
Serie D »
Tue 22 May
01:00 Beendet
Macapá
2 - 1
Manaus INFO
Tue 22 May
02:15 Beendet
Guarani Juazeiro
2 - 3
América RN INFO
Tue 22 May
01:00 Beendet
Vitória Conquista
1 - 0
Itabaiana INFO
Apertura Paraguay »
Tue 22 May
01:45 Beendet
Libertad Asunción
0 - 0
Nacional Asunción INFO
2. Lig »
Tue 22 May
18:00
Sakaryaspor
18:00
Gumushanespor
Tue 22 May
15:00
Keciorengucu
15:00
Afjet Afyonspor
1. Division »
Urvalsdeild »
Tue 22 May
21:15
KA Akureyri
21:15
Keflavik
Tue 22 May
21:15 Nachholspiel
Breidablik
21:15
Víkingur Reykjavík
Tue 22 May
21:15 Nachholspiel
Grindavík
21:15
Valur Reykjavík
Liga III Gruppe 4 »
3. Lig »
Eerste Klasse Zat. Gruppe 3 »
Tue 22 May
20:30
GJS
20:30
DUNO
Primera C Metro. »
Tue 22 May
20:30
Central Córdoba .
20:30
Cañuelas
Tue 22 May
20:30
Arg. Quilmes
20:30
Deportivo Merlo
Tue 22 May
20:30
Luján
20:30
Midland
Tue 22 May
20:30
JJ Urquiza
20:30
Leandro N. Alem
Super League Malaysia »
Tue 22 May
16:00
Terengganu
16:00
Perak
Tue 22 May
16:00
Kuala Lumpur
16:00
PBS Kelantan
Tue 22 May
16:00
Kedah
16:00
Pahang
FFA Cup »
Tue 22 May
11:00
Cumberland United
11:00
Adelaide Comets
Tue 22 May
11:30 Nachholspiel
Ipswich City
11:30
Peninsula Power
Tue 22 May
12:00
Hellenic Athletic
12:00
Uni Azzurri
ISL »
Tue 22 May
15:30
Arema
15:30
Bhayangkara Surabaya
Tue 22 May
16:00
Sriwijaya
16:00
PSIS Semarang
Tue 22 May
15:30
PS Tira
15:30
Perseru
Tue 22 May
15:30
Mitra Kukar
15:30
PSMS Medan
cookielang More info and settings. Accept

Follow BeSoccer on Facebook