Eredivisie
Fre 19 Jan
Utrecht
20:00
AZ Alkmaar
Sat 20 Jan
Roda JC
18:30
Twente 1965
PEC Zwolle
19:45
NAC Breda
ADO Den Haag
19:45
VVV Venlo
Vitesse
20:45
Heerenveen
Son 21 Jan
Sparta Rotterdam
12:30
Excelsior
Willem II
14:30
Groningen
Ajax
14:30
Feyenoord
Heracles
16:45
PSV
Club / Punkte
1 PSV PSV 46
2 Ajax AJA 41
3 AZ Alkmaar AZA 38
4 PEC Zwolle ZWO 33
5 Feyenoord FEY 32
6 Utrecht UTR 28
7 Vitesse VIT 27
8 ADO Den Haag ADO 26
9 Heerenveen SCH 23
 
10 VVV Venlo VVV 22
11 Heracles HER 22
12 Excelsior EXC 21
13 Groningen GRO 20
14 Willem II WIL 16
15 NAC Breda NAC 16
16 Twente 1965 TWE 15
17 Sparta Rotterdam SPA 11
18 Roda JC RJC 11
Eerste Divisie
Fre 19 Jan
Dordrecht
20:00
Fortuna Sittard
Emmen
20:00
RKC Waalwijk
Helmond Sport
20:00
FC Volendam
SC Telstar
20:00
FC Eindhoven
Almere City
20:00
NEC Nijmegen
FC Oss
20:00
Jong Utrecht
De Graafschap
20:00
Jong PSV
Go Ahead Eagles
20:00
MVV Maastricht
Mon 22 Jan
Jong Ajax
20:00
Cambuur
AZ II
20:00
Den Bosch
Club / Punkte
1 Fortuna Sittard FOR 44
2 NEC Nijmegen NEC 43
3 Jong Ajax JON 39
4 SC Telstar TEL 34
5 Jong PSV PSV 31
6 Almere City ALM 30
7 FC Oss FCO 30
8 De Graafschap GRA 29
9 Emmen FCE 29
10 Den Bosch BOS 28
 
11 FC Eindhoven EIN 28
12 MVV Maastricht MVV 26
13 Cambuur BVO 26
14 RKC Waalwijk RKC 22
15 Dordrecht FCD 22
16 Go Ahead Eagles GAE 20
17 FC Volendam VOL 20
18 Helmond Sport HEL 19
19 AZ II ALK 16
20 Jong Utrecht JUT 10
Gruppe 1
Sat 20 Jan
VVOG
14:30
DOVO
Spijkenisse
14:30
Almere City II
Capelle
14:30
ASWH
Scheveningen
14:30
ACV
Harkemase Boys
14:30
DVS .33
Groningen II
15:00
Magreb 90
Spakenburg
15:00
ODIN .59
Quick Boys
15:00
ONS Sneek
Jong Twente
16:00
Volendam II
Club / Punkte
1 Spakenburg SPA 40
2 Almere City II ALM 36
3 Quick Boys QUI 31
4 DVS .33 DVS 29
5 Groningen II GRO 29
6 DOVO DOV 27
7 Harkemase Boys HAR 25
8 VVOG VVO 24
9 ASWH ASW 22
 
10 Scheveningen SCH 22
11 Jong Twente TWE 21
12 ODIN .59 ODI 21
13 Volendam II VOL 20
14 ONS Sneek ONS 19
15 Capelle CAP 15
16 Spijkenisse SPI 14
17 ACV ACV 14
18 Magreb 90 MAG 6
Gruppe 2
Sat 13 Jan
OJC Rosmalen
2-0
Blauw Geel '38
Son 14 Jan
HV & CV Quick
3-2
EVV
JVC Cuijk
2-1
UNA Brinvast
Westlandia
0-4
HBS
ADO 20
4-1
USV Hercules
Dongen
1-3
HSC 21
Vitesse II
3-2
Be Quick 1887
OFC Oostzaan
6-1
Quick '20
De Graafschap II
4-0
De Meern
Club / Punkte
1 UNA Brinvast UNA 38
2 Vitesse II VIT 37
3 HV & CV Quick QUI 31
4 ADO 20 ADO 28
5 OFC Oostzaan OOS 27
6 OJC Rosmalen OJC 27
7 JVC Cuijk JVC 27
8 Blauw Geel '38 BLA 24
9 EVV EVV 24
 
10 Dongen DON 24
11 Westlandia WES 20
12 HSC 21 HSC 20
13 USV Hercules USV 18
14 HBS HBS 16
15 De Graafschap II GRA 13
16 Be Quick 1887 BEQ 12
17 De Meern DEM 12
18 Quick '20 QUI 7
Gruppe 1
Sat 20 Jan
S Gravenzande SV
14:30
Achilles Veen
Swift
14:30
RVVH
Hoek
14:30
AFC II
Argon
14:30
Smitshoek
Rijsoord
14:30
Noordwijk
SteDoCo
14:30
Nootdorp
Jodan Boys
14:30
Zwaluwen
Ter Leede
14:30
Rijnvogels
Club / Punkte
1 Noordwijk NOO 34
2 Ter Leede TER 32
3 SteDoCo STE 28
4 Achilles Veen ACH 25
5 S Gravenzande SV FCS 23
6 Jodan Boys JOD 21
7 Hoek HOE 21
8 Rijsoord RIJ 20
 
9 Nootdorp NOO 19
10 Rijnvogels RIJ 18
11 Swift SWI 17
12 Zwaluwen ZWA 16
13 AFC II AFC 15
14 Smitshoek SMI 13
15 RVVH RVV 13
16 Argon ARG 6
Gruppe 1
Son 21 Jan
Leonidas
13:00
Alphense Boys
DHC Delft
14:00
SDO Bussum
SJC Noordwijk
14:00
MSC
Hollandia
14:00
RKAVV
Achilles 1894
14:00
RKHVV
De Bataven
14:00
VV Heerenveen
SWZ
14:00
Silvolde
Achilles 29 II
14:30
Purmersteijn
Club / Punkte
1 SJC Noordwijk SJC 29
2 Achilles 1894 ACH 28
3 Hollandia HOL 24
4 Silvolde SIL 23
5 Leonidas LEO 22
6 MSC MSC 20
7 Alphense Boys ALP 20
8 SDO Bussum SDO 19
 
9 Purmersteijn PUR 18
10 RKAVV RKA 16
11 De Bataven DEB 16
12 DHC Delft DEL 16
13 VV Heerenveen VVH 14
14 SWZ SWZ 13
15 RKHVV RKH 11
16 Achilles 29 II ACH 10
Gruppe 2
Sat 20 Jan
AZSV
14:30
Door Fusie Sterk
Huizen
14:30
Staphorst
SDC Putten
14:30
Excelsior .31
Berkum
14:30
Ajax Amateurs
Eemdijk
14:30
Sparta Nijkerk
NSC
14:30
Zuidvogels
HZVV
15:00
Genemuiden
Urk
15:00
Apeldoorn CSV
Club / Punkte
1 Genemuiden GEN 30
2 Excelsior .31 EXC 26
3 Staphorst STA 24
4 Door Fusie Sterk DFS 23
5 Ajax Amateurs AJA 23
6 Berkum BER 21
7 SDC Putten SDC 21
8 Eemdijk EEM 20
 
9 HZVV HZV 18
10 AZSV AZS 17
11 Apeldoorn CSV APE 16
12 Urk URK 15
13 Sparta Nijkerk SPA 14
14 Zuidvogels ZUI 13
15 NSC NSC 11
16 Huizen HUI 7
Gruppe 2
Son 21 Jan
Vlissingen
14:30
Baronie
Den Bosch II
14:30
Juliana 31
Meerssen
14:30
RKSV Nuenen
Groene Ster
14:30
GOES
IFC
14:30
EHC Hoensbroek
Halsteren
14:30
BVC '12 Beek
Woezik
14:30
Gemert
UDI '19
14:30
OSS '20
Club / Punkte
1 OSS '20	OSS 30
2 Gemert GEM 29
3 Halsteren HAL 24
4 EHC Hoensbroek EHC 23
5 Groene Ster GRO 23
6 GOES GOE 23
7 Vlissingen VLI 22
8 Den Bosch II DBI 21
 
9 Meerssen MEE 21
10 RKSV Nuenen NUE 20
11 UDI '19 UDI 19
12 IFC IFC 17
13 BVC '12 Beek BVC 13
14 Baronie BAR 12
15 Juliana 31 JUL 9
16 Woezik WOE 8
Gruppe 1
Sat 27 Jan
CSW
14:30
Forum Sport
Breukelen
14:30
WV-HEDW
Te Werve
14:30
ARC Alphense
Vitesse Delft
14:30
Sportlust 46
RKAV Volendam
14:30
Zwaluwen .30
Westlandia B
14:30
Marken
Xerxes DZB
14:30
Aalsmeer
Club / Punkte
1 ARC Alphense ARC 28
2 Sportlust 46 SPO 26
3 RKAV Volendam VOL 25
4 Forum Sport FSP 25
5 Xerxes DZB XER 23
6 Aalsmeer AAL 21
7 Westlandia B WES 16
 
8 WV-HEDW HED 15
9 CSW CSW 15
10 Zwaluwen .30 ZWA 14
11 Te Werve TEW 10
12 Breukelen BRE 8
13 Vitesse Delft VIT 4
14 Marken MAR 2
Copa del Rey »
Thu 18 Jan
21:30
Leganés
21:30
Real Madrid
Segunda Division »
Copa MX Clausura Gruppe 3 »
Thu 18 Jan
04:00
Dorados
04:00
Monterrey
Copa MX Clausura Gruppe 5 »
Thu 18 Jan
03:30
Lobos BUAP
03:30
Pumas UNAM
Copa MX Clausura Gruppe 9 »
Thu 18 Jan
02:00
Querétaro
02:00
Morelia
Friendly »
Thu 18 Jan
15:30
Dinamo Moskva
15:30
CS Gaz Metan Mediaş
Thu 18 Jan
12:00
Silkeborg IF
12:00
AC Horsens
Thu 18 Jan
13:00
Kobenhavn
13:00
Vejle BK
Thu 18 Jan
15:00
Grasshopper
15:00
Viitorul Constanţa
Thu 18 Jan
14:00
Wolfsberger AC
14:00
Rudar Velenje
Thu 18 Jan
16:00
Lokomotiv Moskva
16:00
Luzern
Thu 18 Jan
15:00
Rapid Wien
15:00
Beijing Renhe
Thu 18 Jan
16:00
Botosani
16:00
Tosno
Thu 18 Jan
16:00
Spartak Moskva
16:00
Shanghai SIPG
Thu 18 Jan
00:00 Live 33'
Zulia FC
0 - 0
Deportivo Lara
Cup »
Thu 18 Jan
18:30
Bucaspor
18:30
Galatasaray SK
Thu 18 Jan
16:00
Antalyaspor
16:00
Kayserispor
Paulista A1 »
Thu 18 Jan
22:30
Palmeiras
22:30
Santo André
Thu 18 Jan
00:45 Live 3'
Corinthians
0 - 0
Ponte Preta
Thu 18 Jan
22:30
Bragantino
22:30
Botafogo SP
Campeonato Africano de Naciones Gruppe 2 »
Thu 18 Jan
17:30
Elfenbeinküste
17:30
Sambia
Thu 18 Jan
20:30
Uganda
20:30
Namibia
Pro League »
Thu 18 Jan
13:55
Ohod
13:55
Al Feiha
Thu 18 Jan
15:50
Al Ettifaq Dammam
15:50
Al Faisaly
Thu 18 Jan
18:05
Al Ittihad
18:05
Al Taawon
Torneo de Verano »
Super League India »
Thu 18 Jan
15:30
Mumbai City
15:30
Bengaluru FC
A-League »
Thu 18 Jan
09:50
Brisbane Roar
09:50
Perth Glory
Premier League »
Thu 18 Jan
13:30
Tanta
13:30
Smouha
Thu 18 Jan
17:00
El Dakhleya
17:00
Zamalek
Premier League »
Thu 18 Jan
14:25
Kazma SC
14:25
Al-Tadhamon
Thu 18 Jan
16:55
Al Kuwait
16:55
Al Salmiyah
Premier League »
Carioca 1 Gruppe 2 »
Thu 18 Jan
22:30
Vasco da Gama
22:30
Bangu
Thu 18 Jan
00:45 Live 8'
Volta Redonda
0 - 0
Flamengo
Gaucho 1 »
Thu 18 Jan
00:45 Live 9'
São Luiz
0 - 0
Grêmio Porto Alegre
Thu 18 Jan
22:30
Internacional
22:30
Veranópolis
Mineiro 1 »
Thu 18 Jan
22:30
Boa EC
22:30
Atl. Mineiro
Thu 18 Jan
00:45 Live 9'
Cruzeiro Belo Hor.
0 - 0
Tupi
Paranaense 1 »
Thu 18 Jan
00:45 Live 9'
CE Uniao
0 - 0
Paraná
Pernambucano 1 »
Thu 18 Jan
00:00 Live 45'
Afogados
1 - 0
Central SC
Thu 18 Jan
00:00 Live 45'
Pesqueira
0 - 0
Belo Jardim FC
Thu 18 Jan
01:30
Flamengo Arcoverde
01:30
Sport Recife
Cearense 1 »
Thu 18 Jan
01:30
Uniclinic
01:30
Fortaleza EC
Goiano 1 »
Thu 18 Jan
00:45 Live 7'
Aparecidense
0 - 0
Goiás EC
Thu 18 Jan
22:30
Vila Nova
22:30
Iporá
Thu 18 Jan
23:30
Anápolis
23:30
Rio Verde GO
Stars League »
Thu 18 Jan
16:35
Al Ahli Doha
16:35
Al-Khor
Catarinense 1 »
Thu 18 Jan
00:45 Live 8'
Figueirense
0 - 0
Criciuma EC
Premier League »
Thu 18 Jan
21:00
Tivoli Gardens
21:00
Cavalier
Thu 18 Jan
01:30
Waterhouse
01:30
Sandals South Coast
Thu 18 Jan
21:00
Reno FC
21:00
Harbour View
Copa do Nordeste Gruppe 3 »
Thu 18 Jan
23:00
Ferroviário
23:00
ABC
Copa do Nordeste Gruppe 5 »
Thu 18 Jan
23:00
CSA
23:00
Sampaio Correa FC
Torneos de Verano Argentina »
Thu 18 Jan
00:00 Halbzeitpause
Belgrano
0 - 0
Talleres Córdoba
Thu 18 Jan
02:10
Boca Juniors
02:10
Aldosivi
Paraibano »
Thu 18 Jan
00:30 Live 25'
Auto Esporte
0 - 1
Desportiva PB
Matogrossense »
Thu 18 Jan
00:45 Live 10'
Cuiabá
0 - 1
Sinop FC
Thu 18 Jan
00:10
União
00:10
Mixto
Thu 18 Jan
00:10
Araguaia AC
00:10
Dom Bosco

Follow BeSoccer on Facebook