Premier League
Fre 02 Mar
Anzhi
17:30
Rubin Kazán
Sat 03 Mar
CSKA Moskva
12:00
Ural Sverdlovskaya
Zenit
14:30
Amkar Perm
FK Krasnodar
17:00
FK Rostov na Donu
Son 04 Mar
SKA-Khabarovsk
09:00
Tosno
Ufa
12:00
Dinamo Moskva
Lokomotiv Moskva
14:30
Spartak Moskva
Arsenal Tula
17:00
Akhmat Grozny
Club / Punkte
1 Lokomotiv Moskva LOK 45
2 Zenit ZEN 37
3 Spartak Moskva SPA 37
4 FK Krasnodar KRA 36
5 CSKA Moskva CSK 35
6 Ufa UFA 27
7 Akhmat Grozny TER 26
8 Arsenal Tula ARS 25
 
9 Ural Sverdlovskaya URA 25
10 FK Rostov na Donu FCR 25
11 Rubin Kazán FCR 23
12 Dinamo Moskva DIN 22
13 Amkar Perm PER 21
14 Tosno TOS 20
15 Anzhi ANZ 19
16 SKA-Khabarovsk SKA 12
Gruppe 1
Sat 07 Apr
Strogino
14:00
Zorkiy
Sokol Saratov
14:00
Saturn Moskva
Zenit Penza
14:00
FC Ararat Moscow
Khimik
14:00
FC Spartak Ryazan
Kaluga
14:00
Torpedo Moskva
Rotor-2
14:00
Dinamo Bryansk
Son 08 Apr
Metallurg Lipetsk
14:00
Energomash
Club / Punkte
1 FC Ararat Moscow FCA 45
2 FC Spartak Ryazan FSR 32
3 Torpedo Moskva TOR 29
4 Zorkiy ZOR 28
5 Energomash ENE 28
6 Strogino STR 28
7 Metallurg Lipetsk MET 26
 
8 Dinamo Bryansk DIN 25
9 Saturn Moskva SAT 23
10 Sokol Saratov SOK 22
11 Khimik Novomoskovsk KHI 16
12 Kaluga KAL 15
13 Zenit Penza ZEN 11
14 Rotor-2 ROT 4
Gruppe 5
Wed 30 Aug
Smena Komsomolsk
1-0
Sakhalin
Fre 04 May
Dinamo Barnaul
14:00
Zenit Irkutsk
FC Irtysh Omsk
14:00
FK Chita
Club / Punkte
1 Zenit Irkutsk FKZ 10
2 Sakhalin Yuzhno-Sakhalinsk SAK 9
3 Dinamo Barnaul DIN 9
 
4 Smena Komsomolsk SME 8
5 FK Chita FCC 3
6 FC Irtysh Omsk IRT 1
Primera Division »
Fre 23 Feb
21:00
Deportivo
21:00
Espanyol
Bundesliga »
Fre 23 Feb
20:30
Mainz 05
20:30
Wolfsburg
Ligue 1 »
Fre 23 Feb
20:45
Strasbourg
20:45
Montpellier
Copa Libertadores »
Fre 23 Feb
01:30 Beendet
Guaraní Asunción
0 - 0
Junior INFO
Copa Sudamericana »
Fre 23 Feb
01:30 Beendet
Everton Viña
1 - 2
Caracas INFO
Primera Division »
Eredivisie »
Fre 23 Feb
20:00
Groningen
20:00
NAC Breda
Primeira Liga »
Fre 23 Feb
21:30
Rio Ave
21:30
Desportivo Aves
Championship »
Fre 23 Feb
20:45
Hull City
20:45
Sheffield United
Segunda Division »
Fre 23 Feb
21:00
Real Sporting
21:00
Osasuna
Süper Lig »
Fre 23 Feb
18:00
Galatasaray SK
18:00
Bursaspor
Fre 23 Feb
18:00
Akhisar
18:00
Konyaspor
Copa do Brasil »
Fre 23 Feb
01:30 Beendet
Uberlândia
0 - 2
Coritiba FBC INFO
Fre 23 Feb
01:30 Beendet
Sampaio Correa FC
1 - 0
Paraná INFO
Friendly »
Fre 23 Feb
12:00
Kongsvinger
12:00
Ull Kisa
Fre 23 Feb
15:30
Hradec Králové
15:30
Převýšov
Fre 23 Feb
12:00
Stabaek IF
12:00
FK Rostov na Donu
Fre 23 Feb
12:00
FK Krasnodar
12:00
Ranheim
Fre 23 Feb
12:00
Akhmat Grozny
12:00
Yenisey
Fre 23 Feb
12:00
Tosno
12:00
Akzhayik
Serie B »
Fre 23 Feb
19:00
Spezia
19:00
Salernitana
Fre 23 Feb
21:00
Parma
21:00
Venezia
Apertura Colombia »
Fre 23 Feb
01:05 Beendet
At. Nacional
2 - 0
América de Cali INFO
Pro League »
Fre 23 Feb
20:30
Genk
20:30
Antwerp
Copa Colombia »
2. Liga »
Liga I »
Ligue 2 »
Fre 23 Feb
20:00
Ajaccio
20:00
Sochaux
Fre 23 Feb
20:00
Auxerre
20:00
Valenciennes
Fre 23 Feb
20:00
Chateauroux
20:00
Gazélec Ajaccio
Fre 23 Feb
20:00
Le Havre
20:00
Bourg-Péronnas
Fre 23 Feb
20:00
Lens
20:00
Clermont
Fre 23 Feb
20:00
Niort
20:00
Nîmes
Fre 23 Feb
20:00
Stade de Reims
20:00
Quevilly
Fre 23 Feb
20:00
Tours
20:00
Orléans
Czech Liga »
Fre 23 Feb
18:00
FK Dukla Praha
18:00
Jablonec
A PFG »
J1 League »
Fre 23 Feb
12:00
Sagan Tosu
12:00
Vissel Kobe
CONCACAF Champions »
Fre 23 Feb
02:00 Beendet
Cibao
0 - 2
Chivas Guadalajara INFO
Fre 23 Feb
04:00 Live 74'
Santa Tecla
1 - 1
Seattle Sounders
Fre 23 Feb
04:00 Live 74'
Olimpia Honduras
1 - 1
New York RB
Superliga »
Fre 23 Feb
19:00
AC Horsens
19:00
Randers
Ekstraklasa »
Fre 23 Feb
20:30
Jagiellonia
20:30
Lechia Gdansk
Fre 23 Feb
18:00
Zaglebie Lubin
18:00
Arka Gdynia
Lega Pro Gruppe 2 »
Fre 23 Feb
20:45
Vicenza
20:45
Reggiana
Eerste Divisie »
Fre 23 Feb
20:00
Cambuur
20:00
Emmen
Fre 23 Feb
20:00
MVV Maastricht
20:00
Almere City
Fre 23 Feb
20:00
FC Eindhoven
20:00
Dordrecht
Fre 23 Feb
20:00
Go Ahead Eagles
20:00
FC Oss
Fre 23 Feb
20:00
Den Bosch
20:00
RKC Waalwijk
Fre 23 Feb
20:00
De Graafschap
20:00
Helmond Sport
Fre 23 Feb
20:00
NEC Nijmegen
20:00
Fortuna Sittard
Fre 23 Feb
20:00
SC Telstar
20:00
FC Volendam
3. Liga »
PSL »
National »
Fre 23 Feb
20:00
Grenoble
20:00
Pau FC
Fre 23 Feb
20:00
Béziers
20:00
Creteil
Fre 23 Feb
20:00
Chambly
20:00
Dunkerque
Fre 23 Feb
20:00
Lyon-Duchère
20:00
Sannois Gratien
Fre 23 Feb
20:00
Les Herbiers
20:00
Boulogne
Fre 23 Feb
20:00
Avranches
20:00
Consolat Marseille
Fre 23 Feb
20:00
Concarneau
20:00
Rodez

Follow BeSoccer on Facebook