1. SNL
Sat 24 Feb
Ankaran Hrvatini
13:00
Triglav
Rudar Velenje
15:00
Domžale
Maribor
16:55
Aluminij
Son 25 Feb
Krsko Posavje
13:00
Gorica
NK Olimpija 2005
16:55
Celje
Club / Punkte
1 Maribor MAR 43
2 NK Olimpija 2005 OLI 40
3 Domžale DOM 31
4 Rudar Velenje RUD 29
5 Celje CEL 24
 
6 Gorica GOR 23
7 Krsko Posavje KRS 19
8 Aluminij ALU 17
9 Triglav TRI 14
10 Ankaran Hrvatini AHS 9
2. SNL
Son 11 Mar
NS Drava
15:00
Fužinar
Zarica Kranj
15:00
Radomlje
Mura
15:00
Ilirija
Tabor Sežana
15:00
NK Rogaška
Krka
15:00
NK Nafta Lendava
ASK Bravo
15:00
NK Verzej
NK Dob
15:00
Brežice
Dekani
15:00
Brda Dobrovo
Club / Punkte
1 Mura NSM 44
2 NS Drava DRA 37
3 NK Nafta Lendava NKN 35
4 Radomlje RAD 31
5 Dekani DEK 30
6 Krka KRK 26
7 Tabor Sežana TAS 26
8 ASK Bravo BRA 24
 
9 NK Dob NKD 23
10 Brežice BRE 19
11 Zarica Kranj KRA 17
12 NK Rogaška ROG 17
13 Ilirija ILI 15
14 Fužinar FUZ 14
15 Brda Dobrovo BRD 14
16 NK Verzej NKV 10
Gruppe 2
Son 18 Mar
Črenšovci
15:00
Ljutomer
Turnišče
15:00
Čarda Martjanci
Tromejnik
15:00
Odranci
Slatina Radenci
15:00
Velika Polana
Hotiza
15:00
Radgona
Beltinci
15:00
NK Grad
Bogojina
15:00
Rakičan
Club / Punkte
1 Odranci ODR 37
2 Velika Polana POL 35
3 Beltinci BEL 33
4 Ljutomer LJU 28
5 Hotiza HOT 25
6 Tromejnik TRO 20
7 NK Grad GRA 19
 
8 Črenšovci CRE 14
9 Turnišče TUR 14
10 Čarda Martjanci CAR 13
11 Bogojina BOG 13
12 Rakičan RAK 12
13 Slatina Radenci RAD 10
14 Radgona RAD 9
Gruppe 4
Sat 10 Mar
Fama Vipava
15:00
Ilirska Bistrica
Primorje
15:00
Bilje
Adria
15:00
MNK Izola
NK Tolmin
15:00
Jadran
Club / Punkte
1 Bilje BIL 33
2 MNK Izola MNK 28
3 NK Tolmin TOL 28
4 Adria ADR 26
 
5 Fama Vipava FVI 20
6 NK Primorje Ajdovscina NKP 15
7 Jadran Hrpelje-Kozina JAD 10
8 Ilirska Bistrica BIS 7
Primera Division »
Fre 23 Feb
21:00
Deportivo
21:00
Espanyol
Bundesliga »
Fre 23 Feb
20:30
Mainz 05
20:30
Wolfsburg
Ligue 1 »
Fre 23 Feb
20:45
Strasbourg
20:45
Montpellier
Copa Libertadores »
Fre 23 Feb
01:30 Beendet
Guaraní Asunción
0 - 0
Junior INFO
Copa Sudamericana »
Fre 23 Feb
01:30 Beendet
Everton Viña
1 - 2
Caracas INFO
Primera Division »
Eredivisie »
Fre 23 Feb
20:00
Groningen
20:00
NAC Breda
Primeira Liga »
Fre 23 Feb
21:30
Rio Ave
21:30
Desportivo Aves
Championship »
Fre 23 Feb
20:45
Hull City
20:45
Sheffield United
Segunda Division »
Fre 23 Feb
21:00
Real Sporting
21:00
Osasuna
Süper Lig »
Fre 23 Feb
18:00
Galatasaray SK
18:00
Bursaspor
Fre 23 Feb
18:00
Akhisar
18:00
Konyaspor
Copa do Brasil »
Fre 23 Feb
01:30 Beendet
Uberlândia
0 - 2
Coritiba FBC INFO
Fre 23 Feb
01:30 Beendet
Sampaio Correa FC
1 - 0
Paraná INFO
Friendly »
Fre 23 Feb
12:00
Kongsvinger
12:00
Ull Kisa
Fre 23 Feb
15:30
Hradec Králové
15:30
Převýšov
Fre 23 Feb
12:00
Stabaek IF
12:00
FK Rostov na Donu
Fre 23 Feb
12:00
FK Krasnodar
12:00
Ranheim
Fre 23 Feb
12:00
Akhmat Grozny
12:00
Yenisey
Fre 23 Feb
12:00
Tosno
12:00
Akzhayik
Serie B »
Fre 23 Feb
19:00
Spezia
19:00
Salernitana
Fre 23 Feb
21:00
Parma
21:00
Venezia
Apertura Colombia »
Fre 23 Feb
01:05 Beendet
At. Nacional
2 - 0
América de Cali INFO
Pro League »
Fre 23 Feb
20:30
Genk
20:30
Antwerp
Copa Colombia »
2. Liga »
Liga I »
Ligue 2 »
Fre 23 Feb
20:00
Ajaccio
20:00
Sochaux
Fre 23 Feb
20:00
Auxerre
20:00
Valenciennes
Fre 23 Feb
20:00
Chateauroux
20:00
Gazélec Ajaccio
Fre 23 Feb
20:00
Le Havre
20:00
Bourg-Péronnas
Fre 23 Feb
20:00
Lens
20:00
Clermont
Fre 23 Feb
20:00
Niort
20:00
Nîmes
Fre 23 Feb
20:00
Stade de Reims
20:00
Quevilly
Fre 23 Feb
20:00
Tours
20:00
Orléans
Czech Liga »
Fre 23 Feb
18:00
FK Dukla Praha
18:00
Jablonec
A PFG »
J1 League »
Fre 23 Feb
12:00
Sagan Tosu
12:00
Vissel Kobe
CONCACAF Champions »
Fre 23 Feb
02:00 Beendet
Cibao
0 - 2
Chivas Guadalajara INFO
Fre 23 Feb
04:00 Live 82'
Santa Tecla
2 - 1
Seattle Sounders
Fre 23 Feb
04:00 Live 82'
Olimpia Honduras
1 - 1
New York RB
Superliga »
Fre 23 Feb
19:00
AC Horsens
19:00
Randers
Ekstraklasa »
Fre 23 Feb
20:30
Jagiellonia
20:30
Lechia Gdansk
Fre 23 Feb
18:00
Zaglebie Lubin
18:00
Arka Gdynia
Lega Pro Gruppe 2 »
Fre 23 Feb
20:45
Vicenza
20:45
Reggiana
Eerste Divisie »
Fre 23 Feb
20:00
Cambuur
20:00
Emmen
Fre 23 Feb
20:00
MVV Maastricht
20:00
Almere City
Fre 23 Feb
20:00
FC Eindhoven
20:00
Dordrecht
Fre 23 Feb
20:00
Go Ahead Eagles
20:00
FC Oss
Fre 23 Feb
20:00
Den Bosch
20:00
RKC Waalwijk
Fre 23 Feb
20:00
De Graafschap
20:00
Helmond Sport
Fre 23 Feb
20:00
NEC Nijmegen
20:00
Fortuna Sittard
Fre 23 Feb
20:00
SC Telstar
20:00
FC Volendam
3. Liga »
PSL »
National »
Fre 23 Feb
20:00
Grenoble
20:00
Pau FC
Fre 23 Feb
20:00
Béziers
20:00
Creteil
Fre 23 Feb
20:00
Chambly
20:00
Dunkerque
Fre 23 Feb
20:00
Lyon-Duchère
20:00
Sannois Gratien
Fre 23 Feb
20:00
Les Herbiers
20:00
Boulogne
Fre 23 Feb
20:00
Avranches
20:00
Consolat Marseille
Fre 23 Feb
20:00
Concarneau
20:00
Rodez

Follow BeSoccer on Facebook